DRON JE NOSIO EKSPLOZIV: Stravično otkriće vojne policije u hrvatskoj

CRNA kutija iz letelice koja se srušila u Zagrebu ukazuje da je dron najverovatnije nosio i eksploziv.

ДРОН ЈЕ НОСИО ЕКСПЛОЗИВ: Стравично откриће војне полиције у хрватској

Foto: Jutjub/Večernji list/Profimedia/Ilustracija

Ovo stravično otkriće potvrdio je načelnik Vojne policije Oružanih snaga Vlado Kovačević, koji kaže da se može pretpostaviti da je letelica nosila eksplozivnu napravu, a da će istraga koja će biti završena u nedelju sve razjasniti. Pretpostavlja se da je eksploziv u trupu letelice i da nije bio aktiviran.

Angažovani su i stručnjaci iz inostranstva koji će pomoći hrvatskim vojnim stručnjacima da utvrde koje su namere imali oni koji su bespilotnu letelicu poslali na Zagreb. Ograđeno je šire područje zagrebačkog Jaruna, a maknuti su i svi automobili koji su bili parkirani ispred studentskog doma. Ispražnjen je i jedan paviljon u kojem žive studenti, dok ostaci letelice ne budu iskopani iz dubokog kratera na mestu gde je pala.

Za sada je iskopana rupa dubine sedam metara kako bi se došlo do ostataka letelice.

Brojne su pretpostavke koje su bile namere onih koji su ispalili letelicu prema Zagrebu. Očito, ceo ovaj incident poprima sve alarmantnije razmere, a da je kojim slučajem eksploziv bio aktiviran sigurno je da bi bilo mnogo žrtava.

BONUS VIDEO: RUSI UŠLI U HARKOV: Oklopna vozila se probila u centar drugog najvećeg ukrajinskog grada

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (2)

RUSIJA NA NOGAMA: Putin otkrio kakvo je stanje na frontu