VELIKI NAPREDAK U ODNOSIMA: Posle 13 godina Severna Makedonija i Bugarska obnovile komercijalne letove
SEVERNA Makedonija i Bugarska ponovo su danas uspostavile komercijalnu vazduhoplovnu vezu posle 13 godina prekida.

Foto M. S.
Avion bugarske avio-kompanije GulivEr prvi je sleteo jutros na međunarodni aerodrom u Skoplju, preneo je AP.
GulivEr će saobraćati dva puta nedeljno avionom ATR 72-600 sa 70 sedišta.
Sofija i Skoplje su sada povezane letom koji traje samo 30 minuta, izjavio je generalni direktor skopskog aerodroma "TAV Makedonija" Metin Batak.
- Verujemo da ova (ruta) ima ogroman potencijal, kako za turistička tako i za poslovna putovanja - rekao je on.
Ponovno uspostavljanje vazdušne veze dogovoreno je u januaru kada je bugarski premijer Kiril Petkov posetio Severnu Makedoniju u pokušaju da poboljša odnose između dve zemlje obećavajući tešnju bilateralnu saradnju.
Preporučujemo

PRVA DUGOROČNA PROGNOZA STRUČNjAKA: Evo kada će pasti sneg u Srbiji i kakva zima čeka Evropu
PREMA prvim prognozama evropskih stručnjaka sa sajta Severe Weather Europe, zimu 2025/2026 obeležiće uticaj slabe faze La Ninje i verovatno slabiji polarni vrtlog. Ovo znači dinamičnije kretanje atmosferskog pritiska, što može omogućiti hladnije dane u Evropi, ali i u SAD i Kanadi.
13. 08. 2025. u 09:59

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

SRBIN ČUVAO KLINTONA: Bivši predsednik ostao zatečen - posle svađe saznao Ajkulino poreklo: "Osećao sam da mi ne može ništa" (FOTO)
ČOVEK koji je čuvao Madonu, princa Harija, Bijonse i Naomi Kembel potiče iz stare beogradske porodice.
14. 08. 2025. u 07:43
Komentari (0)