PLENKOVIĆ JE OČAJAN, ŠTITI KORUPCIJU I LOPOVLUK: Milanović otkrio šta se krije iza najnovijeg poteza hrvatskog premijera
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović saopštio je danas da su izmene zakona kojima se predlaže ukidanje imuniteta hrvatskim ministrima za koruptivna dela "jako opasne" i da to premijer Andrej Plenković "radi iz očaja, pokušavajući da pokaže da je pošten".
Foto: Tanjug/Hina/Mario Strmotić/Edvard Sušak
- Ovo je Plenkovićeva slabost i to radi iz očaja da bi opravdao sve grozno što se dogodilo u mandatu vlade. To je naprosto prožeto korupcijom i lopovlukom koji on štiti. Na ovaj način pokušava da kaže: ja sam pošten i ničega se ne bojim - rekao je Milanović, prenosi Hina.
Taj predlog zakonskih izmena danas je usvojen na sednici hrvatske vlade, a predviđa ukidanje imuniteta njenim članovima, ako se radi o koruptivnom delu koje se goni po službenoj dužnosti.
Trenutno, članovi hrvatske vlade imaju imunitet od krivičnog postupka za sva dela za koja je propisana kazna do pet godina zatvora.
Milanović je taj potez ocenio "užasno opasnim", jer po njemu "Državno tužilaštvo (DORH) ili bilo ko, može da upada u stanove ministara, privodi ih i tako da rastura vladu".
- Neko nepoznat sa sudskim nalogom koji je dobio pet minuta pre toga, može uhapsiti i premijera i staviti mu lisice - naglasio je Milanović dodavši da imunitet služi kako bi postojala ravnoteža moći i odgovornosti u državi.
Preporučujemo
MILANOVIĆ O DODIKU I IZETBEGOVIĆU: Mile nam je prijatelj, a Bakir je arogantan
05. 05. 2022. u 20:32
MILANOVIĆ UDBAŠ: Grafiti protiv predsednika Hrvatske osvanuli širom Splita
04. 05. 2022. u 18:23
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)