NIJE TO TELEFON DA GA OSTAVIŠ U AUTU: Snimak spasavanja bebe iz usijanih kola u Umagu, roditelji vozili psa u dečijim kolicima
SCENA koja je zaprepastila javnost u Hrvatskoj, ali i regionu odigrala se u sredu u Umagu, kada je jedan par ostavio bebu samu u automobilu, a u kolicima su odvezli svog psa!
Foto: Fejsbuk/Vatrogasci Umag
Prava je sreća da su prolaznici videli da je u kolima beba, pa su pozvali vatrogasce, koji su došli i spasili dete. U automobilu je bilo oko 50 stepeni, a beba je bila sama oko 45 minuta.
Vatrogasci su danas objavili snimak akcije spasavanja, koji im je poslao neko od očevidaca. Kako se može videti, oni su razbili prozor i izvukli bebu, dok su se ljudi na ulici hvatala za glavu zbog scene kojoj su prisutvovali.
Ispostavilo se da su nemački državljani ostavili dete zaključano u autu sa zatvorenim prozorima čak 45 minuta te se udaljili. Protiv njih je podneta krivična prijava.
- Na poziv policije u 12:54 poslana su dva vatrogasca sa jednim vozilom. Videvši u kakvom je stanju dete, bez oklevanja razbili smo staklo na autu, izvukli dete i zbrinuli ga sve do dolaska hitne. Srećom dete je u redu, ali preventivno je prebačeno u Izolu, na detaljnu kontrolu. Sigurno se pitate gde su u toj priči roditelji deteta i mi smo se pitali. Nakon što smo dete izvadili iz auta, roditelji su se pojavili, gurajući dečja kolica, u kojima je bio, ni manje ni više, njihov kućni ljubimac pas - napisali su umaški vatrogasci na Facebooku.
Njihov zapovednik Bojan Štokovac rekao je da su građani zvali njih i hitnu čim su uočili da je beba ostavljena sama u autu.
- Nemamo reči na tu intervenciju. Nije to telefon da ga zaboraviš u autu. Moji momci nisu previše razgovarali s roditeljima jer je došla policija, ali u autu je bilo 50 stepeni, dete je bilo unutra sigurno pola sata, 45 minuta... Možete misliti u kojem je stanju bilo - rekao je za Dnevnik Nove TV.
Kako se neslužbeno saznaje, troje nemačkih državljana, inače članova porodice, rekli su u policiji da su dete - zaboravili.
Preporučujemo
STRAŠNA AFERA POTRESA NAJVEĆU ZAGREBAČKU BOLNICU: Trgovali organima državljana Srbije
07. 06. 2022. u 19:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)