POKVARIO SE AVION VLADE HRVATSKE: Jandroković i Radman morali komercijalnim letom nazad iz Katara
U HRVATSKU se poslepodne iz Dohe vratio službeni državni avion koji je tamo ostao zbog manjeg tehničkog kvara, do kojeg je došlo tokom leta pre tri dana, a koji je u međuvremenu popravljen, potvrđeno je iz hrvatske Vlade.
Foto: Printscreen/Jutjub/Internet TV Hrvatskog sabora
-Tokom leta iz Zagreba za Dohu, 12. decembra, došlo je do manjeg tehničkog kvara na službenom avionu Republike Hrvatske, rekao je Hini portparol Vlade Marko Milić.
-Piloti su postupili skladno proceduri te prilagodili visinu i brzinu leta. Let do destinacije nastavljen je bez ikakve opasnosti za putnike, posadu i avion. Avion je zadržan u Dohi kako bi se po pristizanju potrebnih delova i opreme kvar uklonio, što je i učinjeno pa se avion danas vratio u Zagreb, dodao je Milić.
Tim su letom u Dohu na polufinalnu utakmicu Svetskog prvenstva u fudbalu između Hrvatske i Argentine, koja se igrala u utorak, putovali predsednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković i ministar spoljnih i evropskih poslova Gordan Grlić Radman i oni su se u Hrvatsku zbog kvara državnog aviona vratili komercijalnom linijom.
Preporučujemo
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)