KRAVE UMESTO USTAŠA U BLAJBURGU: Lokalni mlekar za 120.000 evra otkupio zemlju na kojoj su se okupljali neofašisti
PODRUČJE u Blajburgu, na kome su se godinama okupljale ustaše, prodato je vlasniku farme krava i to će sada biti livada za ispašu stoke.

Foto: Printskrin
Austrijanci su zaključili spornu priču sa okupljanjem neofašista i ustašonostalgičara u Blajburgu, jer je zemlja gde se nalazi tzv. spomen-područje prodana vlasniku farme krava. Više od sto krava će tu ići na ispašu, a ostaće netaknjuta samo pozornica i natkriveni oltar i spomenik ustaškoj vojsci.
Počasni blajburški vod već četiri godine pokušava da poništi odluku o zabrani okupljanja, ali sada više neće imati gde da organizuje komemoracije koje su se pretvarale u ustaški dernek.
Austrijske vlasti dugo su se protivile dolascima ustaša, a sve političke stranke tražile su da se komemoracije zabrane. Tim zahtevima se priključila i Katolička crkva u Austriji, uz protivljenje crkvenih vođa u Hrvatskoj.
Kada je umro vlasnik zemlje gde se održavala komemoracija naslednici su odlučili da prodaju zemlju, koju je kupio lokalni mlekar za 120.000 evra.
BONUS VIDEO - PETROVA GORA JE VELIKA GROBNICA SRBA: Sa Brankom Gvozdenovićem na planini prepunoj ustaških žrtava

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

ISTINA O BEBEKOVOM POREKLU: Demantovao pogrešne informacije
PEVAČ Željko Bebek proslavio se u bendu Bijelo dugme, a onda je nizao uspehe i u solo karijeri. On je decenijama na javnoj sceni, a malo ko zna da njegovo ime nije Željko.
25. 06. 2025. u 16:30
Komentari (7)