VANJIN OTAC UČESTVOVAO U KIDNAPOVANJU ĆERKE: Hteli su da iznude novac od devojčicine majke

Biljana Ristivojević

04. 12. 2023. u 10:04

MINISTAR unutrašnjih poslova Severne Makedonije Oliver Spasovski potvrdio je danas na konferenciji za novinare da je motiv za otmicu i ubistvo maloletne Vanje Đorčevske koristoljublje i da je član porodice umešan u ovo krivično delo kao organizator s ciljem iznude novca od majke.

ВАЊИН ОТАЦ УЧЕСТВОВАО У КИДНАПОВАЊУ ЋЕРКЕ: Хтели су да изнуде новац од девојчицине мајке

Foto: Printskrin

Spasovski je označio oca maloletne Vanje da je odao informacije o tome kada će ona ostati sama kod kuće.

- Ministarstvo unutrašnjih poslova je, u koordinaciji i pod rukovodstvom javnog tužilaštva, tokom protekle noći rasvetlilo slučaj, obezbeđeni su dokazi za ubistvo dve osobe - maloletnice, koja je pronađena zakopana u okolini Skoplja i starije osobe, koja je zakopana u okolini Velesa - rekao je Spasovski.

On je rekao da preduzete mere nisu dovele do izvršilaca ovog gnusnog krivičnog dela.

- Pet osoba je osumnjičeno, trojici je određen pritvor, jedno lice je van zemlje, a otac ubijene maloletnice priveden je i u toku je saslušanje - rekao je ministar Spasovski.

Spasovski je kazao da starija ubijena osoba u okolini Velesa nema nikakve veze sa ubijenom maloletnicom.

- Glavni organizator i izvršilac koji je 27. novembra negde oko 11 časova ubio maloletnicu iz pištolja... Učiniću sve da ovog monstruma privedemo pravdi čim kroči na tlo Severne Makedonije - rekao je Spasovski.

On je potvrdio da su kasno sinoć privedene tri osumnjičene osobe za ubistvo 14-godišnje Vanje Đorčevske, a u međuvremenu je priveden još jedan osumnjičeni u tom slučaju.

BONUS VIDEO: OTAC PRONAŠAO TELA SINA I SNAJE: „Dozivao sam "Igore", nije reagovao – već su bili mrtvi“

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

ŠOKIRAO IH SVE: Nikola Jokić pokazao koliko želi zlato sa Srbijom na Evrobasketu 2025!