PAO DOGOVOR: Poznato ko će formirati hrvatsku vladu
NA sastanku pregovaračkih timova Hrvatske demokratske zajednice i Domovinskog pokreta postignuta je saglasnost u vezi s formiranjem nove parlamentarne većine, kao i u vezi sa strukturom buduće vlade, potvrdio je portparol vlade Marko Milić.
FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ Denis CERIĆ
Raspodelili i ministarstva
- Predlog postignutog dogovora, uz raspodelu resora buduće vlade, izneće se na stranačkim telima tokom današnjeg dana i potom ćemo o svim detaljima obavestiti javnost.
Nakon potvrde na stranačkim telima pristupiće se prikupljanju potpisa kako bi mandat za sastavljanje buduće vlade HDZ-a, Domovinskog pokreta i partnera dobio predsednik HDZ-a Andrej Plenković - rekao je.
DP i HDZ su novu rundu pregovora započeli juče, kada su, istaknuli su s obe strane, usaglasili 70-80 posto stvari. Danas su razgovarali o strukturi buduće Vlade i finalizirali obrise nove parlamentarne većine.
U njoj, dogovorili su na jučerašnjem sastanku s predsednikom HDZ-a i tehničkim premijerom Andrejem Plenkovićem, neće biti tri poslanika SDSS-a. Oni mu potpis kao mandataru za sastavljanje treće Vlade neće dati nakon što je DP dao uslov da niti u jednoj priči oko formiranja vlasti niti većine ne mogu učestvovati.
(Indeks)
BONUS VIDEO: Hrvat iz Bundestaga: Strašno smo pritisnuli Vučića!
Preporučujemo
PUCNjAVA U FABRICI ORUŽJA: Povređena dva radnika, testiranje pošlo naopako
07. 05. 2024. u 13:48
MILANOVIĆ KATEGORIČAN: "Gle, dok mi živo srce bije, kao Hrvatu, ne bu išlo..."
06. 05. 2024. u 16:15
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)