TURISTI PANIČNO BEŽE, DECA EVAKUISANA: Dramatični prizori kod Splita, više od 100 vatrogasaca na terenu (VIDEO)
POŽAR koji se u utorak posle podne širio na područje Srinjina u kasnim poslepodnevnim satima ušao je među kuće u severnom delu Žrnovnice, saopštili su iz Županijskog vatrogasnog operativnog centra Split.
Foto: Fejsbuk printskrin/Valentina Staraz
Situacija je vrlo ozbiljna, plamen je ušao među kuće u severnom delu Žrnovnice i vatrogasci ulažu napore u obuzdavanju požara, rekli su Hini u vatrogasnom središtu.
Na požarište su upućeni i vatrogasci iz intervencijskih vatrogasnih stanica iz Zadra, Splita i Šibenika, a angažovani su i vatrogasci Ličko-senjske, Šibensko-kninske i Zadarske županije te iz Grada Zagreba, objavila je Hrvatska vatrogasna zajednica.
Na terenu je više od 130 vatrogasaca.
Miris paljevine od tog požara oseća se i u Splitu.
Novinari Slobodne Dalmacije na terenu su svedočili kako sve više turista odlazi i napušta apartmane u Žrnovnici i obližnjoj Podstrani u strahu od širenja požara.
Od čitatelja iz Žrnovnice su dobili dramatične informacije da gore maslinici, a meštani su se uhvatili motornih pila i ruše stabla oko kuća kako bi sprečili širenje požara, javlja Slobodna Dalmacija.
Policija se stacionirala kod bivšeg Lavčevićevog kamenoloma, na predelu Žminjača, tako da je praktično nemoguće ući u mesto iz smera Splita.
Splićani javljaju da su se ostaci požara prebacili sa krajnjeg istoka na sami zapad Splita i pepeo se sručio na Meje. Stoga ni ne čudi da se po celom Splitu i okolici oseti miris dima s obližnjeg zgarišta.
Požar otvorenog prostora na području Žrnovnice koji je izbio sinoć usled udara groma u popodnevnim se satima razbuktao, a Dalmacija Danas javlja kako kako je cesta zatvorena, stanovnici nose maske, i da su deca napustila svoje kuće.
(Kurir/Jutarnji list)
Preporučujemo
DRVAR OPLAKUJE SUGRAĐANINA: Preminuo srpski povratnik kojem je izgorela kuća u požaru
27. 08. 2024. u 15:07
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (1)