JAKO NEVREME U HRVATSKOJ: Padala stabla, poplavljene ulice (VIDEO)
NEVREME praćeno većom količinom kiše zahvatilo je jutros oko 5:30 područje Zagreba i Zagrebačke županije.

Foto: Printskrin Youtube/ Večernji list
Na raskrsnici Avenije Dubrovnik i Ulice SR Nemačke jutros oko 7:30 srušilo se stablo na prolaznika i on je prevezen u bolnicu, a težina povreda još nije poznata, prenosi Index.hr.
Stabla su padala u zagrebačkom naselju Špansko, ali i u još nekim delovima Zagreba. Županijski centar 112 Zagreb primio je 10-ak dojava građana o posledicama nevremena, saopšteno je iz Direktorata civilne zaštite.
Dojave su se odnosile i na poplavljene saobraćajnice, podrume i garaže kuća, kao poslovnih prostora.
Jak pljusak je u kratkom vremenu doneo ogromne količine vode na ulice, a retki automobili su se uz poteškoće kretali zagrebačkim saobraćajnicama, navodi hrvatski portal. Obilnim padavinama prethodio je kratak, ali silovit nalet vetra.
Slično je bilo i u severnim i središnjim delovima Hrvatske, a jaka kiša praćena grmljavinom padala je i u Krapini, Varaždinu, Čakovcu i Karlovcu.
(Tanjug)
Preporučujemo

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)