PANIKA I U HRVATSKOJ: Poplavljene brojne kuće, strahuje se da najgore nije prošlo
POPLAVE su i u Hrvatskoj. Vrhunac vodenog talasa bio je jutros u 6 sati na neočekivanih 840 cm, a od 7 sati polako se smanjuje za po 2 cm.
Foto: Printskrin/Jutjub/Večernji list
Međutim, tokom noći je ušao u ukupno 23 kuće, najviše ih je poplavljeno u naselju Brodarci - 15, a ukupno osam u Donjem Mekušju, Gradcu, Borlinu i Orlovcu, saopšteno je iz Štaba civilne zaštite RH. Grad Karlovac. Vodostaj Korane stagnira.
S obzirom da su vrhovi vodostaja iza nas, ne očekuju se veći problemi od zabeleženih. Vodostaji ovog nivoa prethodnih godina poplavili su stotine kuća, ali je to izbegnuto izgradnjom trajnog sistema za odbranu od poplava na lokaciji Logorište-Mostanje, kojim je naselje zaštićeno od Korane, dok je odbrambeni sistem sa Kupe u izgradnji.
- Na jutrošnjoj sednici Štaba, prema prvim podacima, na području Brodarca poplavljeno je 15 kuća, a u Donjem Mekušju, Gradcu, Borlinu i Orlovcu je 46 vatrogasaca, pripadnika Javne vatrogasne jedinice grada Karlovca i dobrovoljna vatrogasna društva, sa 6 čamaca, i 5 pripadnika HGSS-a sa dva čamca, kao i poverenici Civilne zaštite i brojni volonteri. Obilaze stanare, koji mogu da im se obrate za bilo kakvu pomoć - kažu u štabu.
– Radi se sve što je moguće da se pomogne i da se šteta svede na minimum. Štab nastavlja da prati situaciju i o svemu će obavestiti građane - rekla je šefica Štaba Ivana Fočić, zamenica gradonačelnika.
(Jutarnji list)
BONUS VIDEO: PUSTOŠ POSLE POPLAVA U ČEŠKOJ: Prijavljeni prvi smrtni slučajevi
Preporučujemo
POPLAVE U HRVATSKOJ: Vodostaj Kupe opasno raste, bujice u Gospiću, ugrožen Karlovac
03. 10. 2024. u 23:12
HAOTIČNO U HRVATSKOJ: Izlila se reka Sava, strahuje se da će situacija biti još gora
03. 10. 2024. u 19:12
ŠOK U NjUJORKU: Pogledajte šta je Putinov specijalni izaslanik doneo na razgovore sa SAD (FOTO)
SPECIJALNI izaslanik ruskog predsednika Vladimira Putina Kiril Dmitrijev doneo je na razgovore sa zvaničnicima u Sjedinjenim Američkim Državama bombone koje na omotima imaju Putinove citate.
26. 10. 2025. u 17:16
ŠTA SE DEŠAVA U POKROVSKU? Situacija za Ukrajinu je mnogo gora nego na mapama, Sirski pobesneo
RUSKI predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je grad Pokrovsk u Donjeckoj oblasti opkoljen, dok njegovi generali tvrde da je u gradu i okolini blokirano više od pet hiljada ukrajinskih vojnika.
26. 10. 2025. u 18:54
"CECIN SINE, ĆUTI I UDARAJ, ZA BOLjE I NISI!" Voditeljka odbrusila Veljku - "Ozbiljan kompleks!"
NAKON što je bokser Veljko Ražnatović pokušao da ismeje performans voditeljke Jovane Jeremić, koji je upriličila tokom proslave njenog rođendana, ona mu je brzo javno uzvratila, u svom stilu.
26. 10. 2025. u 10:48
Komentari (0)