UHAPŠEN BIVŠI POTPREDSEDNIK HRVATSKE VLADE: Dabro iza rešetaka
UHAPŠEN je DP-ov poslanik i bivši potpredsednik hrvatske vlade Josip Dabro.

Foto: Printksrin TV RTL
Hrvatska policija je to potvrdila u saopštenju.
- Danas, 26. februara, na temelju naloga Opštinskog državnog tužilaštva u Osijeku, policijski službenici su uhapsili 42-godišnjaka koji će biti predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave vukovarsko-srijemske. Nakon toga će u saradnji s državnim tužilaštvom biti priveden Opštinskom državnom tužilaštvu u Osijeku na dalje postupanje - saopštili su iz PU.
Tužilaštvo tvrdi da je Dabro još 2020. godine, kada mu je sin ima svega 12 godina, omogućio sinu da puca iz pištolja na streljani u Privlaci, kada je dete ispalilo ukupno 14 hitaca u improvizovanu kartonsku metu. Iste godine, tvrdi ODO Osijek, Dabro je tada 12-godišnjeg sina "obučavao" kako se upotrebljava ručna bomba. Predao mu je "nepoznatu eksplozivnu napravu nalik na ručnu bombu zelene boje koju je dete nakon vađenja prstenastog osigurača bacilo, a koja je potom eksplodirala na oranici koja se nalazila u blizini", piše Jutarnji list.
Preporučujemo

OGLASILA SE I POLICIJA: Tri mladića i maloletnik napali vozača autobusa?
21. 02. 2025. u 18:22

MILANOVIĆ SUTRA POLAŽE ZAKLETVU: Na inauguraciju ne dolazi niko iz Vlade
17. 02. 2025. u 17:00

MOLDAVIJA DONELA ODLUKU VEZANU ZA SRBIJU: Ograničili uvoz ove namirnice iz naše zemlje
VLADA Moldavije donela je odluku o privremenom ograničenju uvoza šećera iz Srbije, uz obrazloženje da na taj način želi da zaštiti domaću proizvodnju i stabilizuje tržište.
10. 10. 2025. u 13:22

RUSI OTKRILI ČIME SU SINOĆ GAĐALI UKRAJINU: "Odgovor na terorističke udare po civilnim objektima"
RUSKE oružane snage tokom noći izvele su masovni napad na energetske objekte koji napajaju vojno-industrijski kompleks Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
10. 10. 2025. u 14:48

NAUČNICI ZABRINUTI: Otkrili nešto alarmantno što curi ispod okeana oko Antarktika: "Nepoznanica - ne znamo zašto"
NAUČNICI su otkrili alarmantan fenomen na Antarktiku - metan, gas koji snažno zagreva planetu, oslobađa se iz pukotina na morskom dnu "zapanjujućom brzinom" kako se regija zagreva. Ovo otkriće izaziva bojazan da su postojeće prognoze globalnog otopljavanja možda bile podcenjene, piše Si En En.
11. 10. 2025. u 10:46
Komentari (0)