BROJ MRTVIH PORASTAO NA 13: Nova žrtva stravičnog požara u Tuzli

В. Н.

07. 11. 2025. u 08:41

BROJ žrtava stradalih u tragičnom požaru u Domu penzionera u Tuzli povećao se na 13, nakon što je sinoć preminula još jedna pacijentkinja koja je bila hospitalizovana u Univerzitetsko-kliničkom centru.

БРОЈ МРТВИХ ПОРАСТАО НА 13: Нова жртва стравичног пожара у Тузли

Foto: Profimedia

Pacijentkinja je bila na Klinici za anesteziologiju i reanimatologiju, u teškom stanju i na respirator.

Nakon požara je u UKC-u bilo 30 hospitalizovanih, a sada ih je ostalo 13 pacijenata.

- Na Klinici za anesteziologiju i reanimatologiju trenutno su tri pacijenta od kojih je jedan na respiratoru. Na Klinici za plućne bolesti hospitalizirano je šest pacijenata (jedan policajac i pet korisnika usluga Doma penzionera Tuzla). Na Klinici za interne bolesti hospitalizovana su tri pacijenta, stabilnog zdravstvenog stanja. Na Klinici za urologiju hospitaliziran je jedan pacijent, stabilnog zdravstvenog stanja - saopšeno je ranije iz UKC Tuzlanskog kantona.

Za prvih 11 žrtava koje su stradale na licu mesta, nakon obdukcije je saopšteno da je smrt nastupila usled gušenja, a da je telo jedne osobe bilo opožareno.

Kako piše sarajevski portal Klix, nakon ovog požara otvorila su se brojna pitanja o uslovima u Domu penzionera, između ostalog i zašto su nepokretne osobe bile smeštene na poslednjim spratovima, odakle je evakuacija bila otežana.

Otkriveno je, dodaju, da je 185 korisnika Doma bilo prepušteno tročlanom medicinskom osoblju, a sumnjive su i same finansije doma i rukovođenje tom ustanovom.

Uzrok požara još nije poznat, a direktor Doma penzionera podnio je ostavku.

(Tanjug)

BONUS VIDEO: "NOSILI SMO DECU": On je među prvima pritekao u pomoć žrtvama iz diskoteke u Kočanima

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

KAKVA ISPALA! Novak Đoković mu obećao da će doći na oproštaj, a onda otišao u Atinu