SDA: Dodikova poseta Zagrebu opasnost za destabilizaciju BiH
DANAŠNjA poseta srpskog člana Predsedništva BiH Milorada Dodika Zagrebu, uznemirila je bošnjačke i hrvatske zvaničnike u Sarajevu, a nakon reagovanja dvojice članova Predsedništva BiH Šafika Džaferović i Željka Komšića, oglasila se SDA Bakira Izetbegovića, ocenivši da ta poseta, kako tvrde, nosi "opasnost za dodatnu destabilizaciju BiH".
Foto: Tanjug
Dodik će se popodne sastati odvojeno sa predsednikom Hrvatske Zoranom Milanović i premijerom Andrejem Plenkovićem, najavljeno je ranije iz njegovog kabineta.
Iz SDA kažu da je u pitanju potpuno zaobilaženje institucija BiH i predsedavajućeg Predsedništva BiH, što je trenutno Džaferović, kako navodem "jako loša poruka zvanicnog Zagreba" prema BiH.
"Izuzetno je štetno da predsednik Hrvatske ignoriše poziv Predsedništva BiH za razmenu poseta, a istovremeno prima Dodika koji neprestano preti podelom države BiH, blokira rad državnih institucija i evroatlantski put zemlje, vređa Bošnjake i Hrvate nazivajući ih za skupštinskom govornicom balijama i ustašama, kao i što im onemogućava njihovo pravo na legitimne predstavnike u Vladi RS-a", navodi se u saopštenju SDA, preneo je sarajevski portal Klix.
Iz te stranke su pozvali Milanovića i Plenkovića da, kako kažu, imaju u vidu izuzetnu važnost odnosa BiH i Hrvatske, kao i Bošnjaka i Hrvata, te da "ne šalju poruke kojima se unosi dodatno nepoverenje i narušavaju odnosi izmedu dve države i dva naroda".
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (10)