KO JE NAPADAČ NA BANSKE DVORE? Mladić iz okoline Kutine Rafalom iz kalašnjikova teško ranio policajca u centru Zagreba
IAKO još uvek nema zvanične informacije ko je napadač na Banske dvore, sedište hrvatske vlade koji je rafalnom paljbom iz kalašnjikova teško ranio policajca, spominje se dvadesetogodišnji mladić iz okoline Kutine.

Foto: Printskrin
Do napada je došlo u 8,05 časova, a pola časa kasnije policija je obaveštena o novoj pucnjavi u elitnom delu grada gde su ambasade i tada je ustanovljeno da se napadač ubio.
Hrvatski premijer Andrej Plenković odbacio je odgovornost ministra unutarnjih poslova Davora Božinovića i najavio je strože bezbednosne mere pred zgradom hrvatske vlade i Sabora. Sve sednice su otkazane, a Markov trg na Gornjem gradu je zatvoren. Rupe od metaka viđene su i na okolnim zgradama, pa se pretpostavlja da je napadač pucao i prema zgradi Hrvatskog sabora.
Ranjeni policajac zadobio je četiri prostrelne rane na predelu ruke i tela i hitno je operisan. Lekari tvrde da na sreću nema oštećenja organa, a svo vreme nakon ranjavanja bio je u svesnom stanju.
Hitna pomoć uopšte se nije pojavila, već je prevežen u bolnicu kada su građani zaustavili sanitetsko vozilo koje se slučajno našlo na Gornjem gradu, prevozeći testove na Kovid-19.
Preporučujemo

PUCNjAVA U CENTRU ZAGREBA: Ranjen policajac na Markovom trgu, napadač se ubio
12. 10. 2020. u 09:11


ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)