EPIDEMIJA SE STIŠAVA: 428 novih slučajeva korona virusa u Sloveniji - preminuo 51 pacijent
SLOVENIJA je danas zabeležila 428 novih slučajeva korona virusa, preminuo je 51 pacijent.
Foto: Depositphotos
U nedelju je urađeno 1.880 testova, a procenat zaraženih u odnosu na testirane je pao na 22.77, sa više od 30 procenata dan ranije.
Broj novoobolelih je niži nego nedelju dana ranije, kada je bio prosek 470, međutim, broj hospitalizovanih pacijenata se povećao u odnosu na nedelju, prenela je agencija STA.
Vladini podaci pokazuju da je na bolničkom lečenju 1.298 ljudi, od kojih je 205 na odeljenjima intenzivne nege, a otpušteno je 36 pacijenata iz bolnice.
Aleš Rozman, direktor klinike Golnik, rekao je za TV Slovenija u nedelju da bi broj obolelih pacijenata u bolnicama morao da padne ispod 1.000 kako bi se mere ublažile.
Rozman je član vladinog anti-kovid tima i kaže da bi restriktivne mere mogle da počnu da se ublažavaju kada broj hospitalizovanih padne do te mere da se otvori prostor za eventualne nove bolesnike, ukoliko dođe do novog porasta inficiranih.
- Razmišljamo da kada broj hospitalizovanih padne ispod 1.000, možemo da otvorimo škole i deo ekonomskog sektora. Međutim, sada ne možemo da eksperimentišemo na taj način, jer nemamo rezervnu opciju - rekao je on.
Slovenija je dosad potvrdila više od 75.800 slučajeva.
Preporučujemo
VIRUS KORONA U SEVERNOJ MAKEDONIJI: Više od 1.000 novozaraženih, umrla 41 osoba
29. 11. 2020. u 08:35
PREMINULO 44 LjUDI: U BiH registrovano 664 novozaraženih virusom korona
29. 11. 2020. u 12:57
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
TRAGAČ IZ "POTERE" SE SRUŠIO NA POD USRED EMISIJE: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)