VAKCINE STIGLE I DO HRVATSKE: Prvo pelcovanje u nedelju, Vlada počela kampanju
U HRVATSKU je juros stiglo prvih 9.750 doza Fajzer/BioNTekove vakcine protiv virusa korona.

Foto: EPA
Čuvaće se u Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo odakle će se razvoziti u županije. U nedelju ujutro prva osoba u Hrvatskoj primiće vakcinu.
Iz Doma za starije i nemoćne Trešnjevka u Zagrebu čekaju potvrdu da će to biti upravo njihov štićenik. U Dubrovniku će prvu dozu primiti zdravstveni radnici. U Šibenik stiže 155 doza cepiva.
Danas počinje i kampanja u Hrvatskoj koja će pozivati na vakcinisanje. Uz plakate i spotove planiraju se i javna vakcinisanja poznatih osoba. Na Fejsbuku korisnici mogu na sliku profila dodati okvir "Misli na druge. Cepi se!"
Prvo je planirano da se vakcinišu radnici i korisnici domova za starije osobe kao i medicinsko osoblje, zatim sve osobe starije od 65 godina i sve osobe s hroničnim bolestima, te na kraju celokupno stanovništvo.
Vlada Hrvatske je u sredu objavila dokument u kojem je predstavila plan vakcinacije protiv covida-19. Vakcina će biti besplatna i dobrovoljna, a obezbeđeno je ukupno 5.905.000 doza, izjavio je u sredu premijer Andrej Plenković koji očekuje da se vakciniše najmanje 70 odsto stanovništva.
Cepivo će u Hrvatskoj biti ravnomerno raspoređeno i dostupno u svim županijama po načelu pravednosti, solidarnosti i nužne brige za osobe kojima je najpotrebnije u odnosu na rizik od infekcije za dob i posao kao i rizik od teških oblika bolesti i komplikacija.
(Indeks)
Preporučujemo

SARAJEVO OTKAZALO SVE ZA DOČEK NOVE GODINE: Novac presumeren za nabavku vakcina
25. 12. 2020. u 21:12

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)