JOŠ JEDAN JAK POTRES U HRVATSKOJ: Tlo se ne smiruje
JAKI zemljotres od 5 stepeni po Rihteru pogodio je Petrinju, Sisak i Glinu u 6,28 časova, a novo podrhtavanje tla osetilo se i u 7,52 časova, kada je potres bio 4,9 stepeni po Rihteru.
Foto: Printscreen/Tviter/@LastQuake
Zemljotres se jako osetio i u centru Zagreba, ali po prvim informacijama većih šteta nema. Prvi zemljotres bio je na dubini od 5 kilometara, a seizmolozi najavljuju i nove zemljotrese tokom sledećih dana.
U Sisku i Petrinji zabeležena su brojna oštećenja zgrada, popucali su dimnjaci i saniraju se štete. Građani su u strahu, izašli su iz svojih domova ali zbog ograničenja kretanja uvedenog zbog virusa korone ne mogu da napuste svoja mesta prebivališta. Srušene su i neke zgrade, a vatrogasci i ostale službe stalno su na terenu. Iako nema prvih zvaničnih procena šteta gradonačelnici Siska i Petrinje kažu da su velike i da su mnogi građani ostali bez krova nad glavom.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
TEŠKA BORBA ZA ŽIVOT NAŠEG SLAVNOG MUZIČARA: "Rak mi grize kosti, proširio se na celo telo, molim vas - pomozite da preživim"
"MOLIM vas, vratite mi onu dobrotu koju sam godinama delio sa vama, donirajte odmah i pomozite mi da preživim."
20. 06. 2026. u 16:23
Komentari (0)