BISERA OTERALA SRBE: Na čelnim mestima u Ministarstvu inostranih poslova BiH samo kadar Sarajeva
NA sedam glavnih rukovodećih mesta u Ministarstvu inostranih poslova BiH nema nijednog Srbina!

Foto AVAZ
Bisera Turković, koja rukovodi ovim resorom, na sve funkcije postavlja Bošnjake i kadrove iz Sarajeva. I zato će to biti centralna tema na sednici Doma naroda parlamenta BiH početkom sledećeg meseca.
Za inicijativu srpskog delegata Dušanke Majkić (SNSD) da se pretrese stanje u ovom Ministarstvu i donesu mere, glasali su i bošnjački i hrvatski delegati i Domu naroda parlamenta BiH.
U ovom trenutku, od sedam rukovodećih mesta u MIP - ministar, zamenik ministra, sekretar ministarstva i četiri pomoćnika u ministarstvu - nalaze se četiri Bošnjaka i dva Hrvata. S tim da jedan Bošnjak obavlja dve pomoćničke funkcije i čeka se imenovanje još jednog bošnjačkog kadra.
- Na rukovodeća mesta Srbi od Bisere ne mogu ni da priđu. Već se u Sarajevu javno priča da Srbi ne treba ni da se prijavljuju na konkurse, jer neće proći - kaže izvor "Novosti".
Prema rečima našeg sagovornika, srpska kvota u MIP formalno je ispunjena, pošto Srbi čine trećinu od ukupno 520 zaposlenih. Međutim, problem je o pozicijama koje im se dodeljuju:
- Srbi su na mestima nižih službenika, kurira, vozača, dok su rukovodeći državni službenici u MIP pre svega Bošnjaci i oni odlučuju. Za ovakvo stanje je kriva i politika srpskih predstavnika godinama unazad. Naime, srpski ministri se nisu potrudili da se ispoštuje kvota Srba na rukovodećim mestima.
Dušanka Majkić, srpski delegat u Domu naroda Parlamenta BiH, kaže, za "Novosti", da očekuje konstruktivnu raspravu o stanju u MIP. Ona ukazuje da su kadrovi iz Srpske koji su bili na čelu MIP ministarsko mesto koristili da putuju svetom, a ne da Srbe postave na mesta koja nam pripadaju po kvotama.
Preporučujemo

NOVI SKANDAL TRESE BOSNU: Dodik se hitno oglasio i otkrio o čemu se radi
30. 01. 2021. u 18:26

"NA NjIHOVU NEVOLjU..." Moćan odgovor Srđe Trifkovića Bakiru i Biseri Turković
28. 01. 2021. u 20:04

NOVI SKANDAL BISERE TURKOVIĆ: Osuđenog ratnog zločinca tzv. armije BiH nazvala herojem
25. 01. 2021. u 22:30

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

Ogroman leš misterioznog bića isplivao na poznatu plažu, svi se pitaju ŠTA JE TO? (FOTO)
LEŠ tajanstvenog i ogromnog stvorenja isplivao je na popularnu plažu Kefn Sidan na jugu Velsa i iznenadio lokalne stanovnike i turiste, javlja San.
04. 09. 2025. u 18:31
Komentari (5)