DETALJI UŽASNOG PREBIJANJA DEVOJČICE U HRVATSKOJ: Majka je udarala šakama po glavi i telu dok nije pala u komu?
SLUČAJ prebijanja dvoipogodišnje devojčice šokirao je javnost u Hrvatskoj, a lekari na klinici u Zagrebu bore se za život deteta koje je i dalje u kritičnom stanju.

Foto: Arhiva VN
Istražioci su utvrdili da su roditelji u periodu od 1. oktobra 2020. pa sve do 31. marta ove godine u kući u kojoj žive počinili kaznena dela zanemarivanja i zloupotrebe prava deteta nad svoje četvero dece - jednim dečakom i tri devojčice.
Roditelji su, kako navode mediji, grubo kršili svoje obaveze prema detetu, a navodno su deca bila maltetirana i žrtve su i fizičkog nasilja. Policajci su navodno utvrdili da je majka prošle srede, 31. marta, zlostavljala ćerku udarajući je šakama po glavi i celom telu. Od siline udarca devojčica je zadobila teške povrede glave i po telu, posle čega je pala u komu.
Tokom istrage policajci su utvrdili da je nesrećna devojčica bila fizički često zlostavljana od strane oboje roditelja u poslednjih pet meseci, nanoseći joj pritom vidne hematome po telu.
To potvrđuju i lekarske konstatacije da je devojčica po dolasku u bolnicu na telu imala vidljive povrede koje su svežije, ali i one koje su nastale ranije. Takođe, mediji tvrde da kreće i istraga o tome da li je neko od socijalnih radnika zbog nesavesnog rada počinio i kazneno delo.
Hrvatski mediji podsećaju da traje i nadzor inspekcije nad socijalnim radnicima i psiholozima koji su bili nadležni za ovaj slučaj. Upravni nadzor nad Centrom za socijalni rad u Novoj Gradiški već je završen, a rezultirao je smenom direktora Branka Medunića, jer devojčica nije smela da se vrati iz hraniteljske porodice biološkim roditeljima.
Tek pošto je slučaj premlaćivanja devojčice dospeo u javnost, radnici Centra za socijalnu zaštitu su ostalu decu premestili u drugu hraniteljsku porodicu.
(24sata)
Preporučujemo

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)