UNUKA IZBOLA BAKU (85): Stravičan zločin potresao Sloveniju
U SLOVENAČKOM mestu Bertoki kod Kopra u utorak je došlo do ubistva 85-godišnje žene, a za zločin je osumnjičena njena 31-godišnja unuka koja je pritvorena.
Foto Tanjug-AP
Nešto pre 20 sati muškarac iz Bertoka obavestio je policiju da je u kući našao mrtvu ženu, slovenačku državljanku, a smrt 85-godišnje meštanke potvrdio je lekar.
- Odmah smo započeli intenzivno prikupljanje obaveštenja, s čime nastavljamo - kazao je na konferenciji za novinare Dejan Grandič, kriminalista iz koparske policije.
UBILA JE NOŽEM?
- Tokom noći policija je uhapsila 31-godišnjakinju, takođe slovenačku državljanku, koja se sumnjiči za krivično delo ubistva - dodao je ne otkrivajući identitet osumnjičene, ali mediji, pozivajući se na lokalne meštane, navode kako je reč o unuci ubijene.
Ona još nije ispitana, a sumnja se da je krivično delo počinila oštrim predmetom, navela je policija u saopštenju, ne precizirajući da li je reč o nožu i da li je policija, koja je sinoć pretraživala i kante za smeće u okolini kuće, predmet našla.
Mesto događaja obišli su i dežurni sudija istrage te državni tužilac.
- Zbog toka istrage još nije moguće dati podatke u vezi s pritvorenom osobom - objasnio je Grandič, dodavši da motiv zločina još treba utvrditi te da osumnjičena do sada nije bila u krivičnim postupcima.
Dodao je da osumnjičena ostaje u pritvoru i da više detalja o slučaju ne može da iznese u interesu istrage koja se nastavlja.
(Alo.rs)
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)