SKANDAL NA IZBORIMA U HRVATSKOJ: Šovinistički natpis protiv Srba na crkvi sa uputstvima za koga glasati
NA crkvi Svetog Martina biskupa u Vranjicu kod Splita jutros se pojavila poruka sa uputstvima za koga glasati, odnosno za koga ne glasati na lokalnim izborima koji se danas održavaju u Hrvatskoj.
FOTO: Depositphotos
Na papiru piše da Srbi i komunisti ne bi trebalo da uđu u Mesni odbor i da treba glasati za katolika koji se „ne opija i ne ide u kafiće“, prenosi Indeks.
- Dobro razmislite kome ćete dati svoj glas, ko je vredan i dobar katolik, ko ceni moralna dobra i porodicu, ne opija se i provodi vreme u kafićima, ko redovno obavlja katoličke i verske obaveze i ko je pravi čisti Hrvat, smatramo da svi koji pripadaju onima koji su nas želeli uništiti devedesetih a i posle (komunisti, Srbi...) nikako ne bi trebalo da uđu u Mesni odbor naročito ne na njegovo čelo! - piše na crkvi u Vranjicu.
Sveštenik Ivan Matković rekao je za Indeks da on nije stavio tu poruku i da nema nikakve veze s tim.
- Doneo mi je jedan župljanin koji je to video na ogradi crkve. Doživeo sam to kao nešto najluđe. To je doista za zgražavanje. Primitivno je, jadno, plitko i šuplje - rekao je sveštenik Matković.
On je dodao da ne može da nagađa ko je napisao poruku, da može po stilu nekih ljudi da nasluti, ali da ne bi nagađao.
Preporučujemo
PORUKE MRŽNjE SA SPLITSKE RIVE: U Hrvatskoj ponovo incident sa Srbima kao glavnim metama
29. 04. 2021. u 22:12
HRVATI PONOVO ŽEDNI SRPSKE KRVI: Skandalozno skandiranje u centru Splita! (VIDEO)
29. 04. 2021. u 00:17
IZBORI U HRVATSKOJ: Srbi izašli predvođeni jednom parlamentarnom strankom
16. 05. 2021. u 10:53
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)