FINANSIRALA TERORISTE ISLAMSKE DRŽAVE: Određen pritvor Seni Hamzabegović - u Sarajevu strah da će ponoviti delo
SUD Bosne i Hercegovine je, odlučujući o žalbi Tužilaštva BiH izjavljenoj rešenje Suda BiH od 13 maja, u predmetu Sena Hamzabegović, kojim je odbijen predlog za određivanje pritvora osumnjičenoj, doneo rešenje kojim je uvažena žalba Tužilaštva BiH, pa je prvostepeno rešenje preinačeno.
Foto: Printscreen
To znači da je određen pritvor Hamzabegovićevoj, do 30 dana, koja je osumnjičena za finansiranje terorizma.
Pritvor je određen, kako je sada obrazloženo u Sudu BiH, zbog bojazni od bekstva, mogućnosti daće da ponovi ili dovrši započeto krivično delo za koje je predviđena zatvorska kazna do pet ili više godina robije.
Sud BiH je predhodno dobio predlog Tužilaštva BiH za pritvor, pa je ovoj državljanki BiH i Švajcarske odredio takozvane mere zabrane.
Preporučujemo
VRATILI SE SA KOSMETA: Helikopterska eskadrila Hrvatske sletela u bazu
19. 05. 2021. u 18:37
JUTARNjI LIST: Hrvatska kupuje francuske borbene avione Rafale, evo koliko će koštati
20. 05. 2021. u 14:59
LAVROV SE OGLASIO I PREKINUO ĆUTNjU: Otkrio zašto je propao samit Putina i Trampa u Budimpešti
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je samit Rusije i SAD u Budimpešti zbog „zakulisnih izveštaja“, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov u autorskom tekstu objavljenom na sajtu Ministarstva spoljnih poslova.
13. 11. 2025. u 11:21
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)