ZAHAROVA O SITUACIJI U AVGANISTANU: Svet prati rezultate istorijskog eksperimenta Amerike
15. 08. 2021. u 11:26
SVET sa užasom posmatra rezultat još jednog istorijskog eksperimenta Vašingtona, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova komentarišući situaciju u Avganistanu, gde talibani vrše ofanzivu na velike gradove.
Povezane vesti
VENECUELA TRAŽI VOJNU POMOĆ RUSIJE: Stigao odgovor iz Moskve
RUSIJA je spremna da odgovori na zahteve Venecuele za pomoć, ali istovremeno poziva na izbegavanje bilo kakve eskalacije napetosti u regionu, saopštila je danas portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
07. 11. 2025. u 12:44
"VODIMO PREGOVORE O UKRAJINI SAMO SA SAD" Kremlj: Za nas najvažniji mirovni napori Trampa
U PROCESU rešavanja ukrajinske krize glavna je mirovna misija američkog predsednika Donalda Trampa i njegovih saradnika, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
28. 11. 2025. u 16:40
"EVROPLJANI IH NE ZANIMAJU" Amerika spremna da prizna rusku kontrolu nad ukrajinskim teritorijama
SJEDINjENE Američke Države su spremne da priznaju rusku kontrolu nad poluostrvom Krim i drugim okupiranim ukrajinskim teritorijama kako bi se osigurao sporazum o okončanju rata u Ukrajini, piše danas britanski "Telegraf".
28. 11. 2025. u 15:43
"NISAM TO OČEKIVAO OD AMERIKANACA": Putin iznenađen sankcijama SAD - Uništavanje bilateralnih odnosa Moskve i Vašingtona
RUSKI predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je iznenađen sankcijama Sjedinjenih Američkih Država protiv ruskih naftnih kompanija.
28. 11. 2025. u 11:55
DRAMATIČNA PORUKA AMERIKE EVROPSKIM DIPLOMATAMA: Rusko oružje zadaće konačan udarac Ukrajini
NAJVIŠI američki pregovarač za Ukrajinu upozorio je evropske diplomate da Rusija trenutno proizvodi rakete brže nego što ih koristi, stvarajući rastuće zalihe dalekometnog naoružanja koje bi, kako je rekao, mogle „zadavati konačni udarac“ Ukrajini.
27. 11. 2025. u 12:10
Najnovije iz rubrike
PAKAO U NEMAČKOJ: Antifa brutalno napala mladog patriotu AfD-a i njegovu sestru
GRAD Gisen u saveznoj državi Hesen u Nemačkoj, čitav jedan dan bio je pod svojevrsnim opsadnim stanjem. Dok su se pripremali skupovi Alternative za Nemačku (AfD), ulice su preplavili radikalni levičari i tzv. antifašističke grupe. Umesto mirnog protesta, snimci i svedočenja govore o nizu scena nasilja, uvreda i fizičkih nasrtaja na političke neistomišljenike.
03. 12. 2025. u 20:56
ŽURKA JE GOTOVA: Pijani rakun pronađen onesvešćen u prodavnici alkoholnih pića u Virdžiniji
ZAPOSLENI u prodavnici alkoholnih pića u Virdžiniji bio je zaprepašćen proteklog vikenda kada je otkrio razbijene flaše viskija na podu prodavnice i, po ulasku u kupatilo, očigledno pijanog rakuna kako spava raširenih nogu i nogu.
03. 12. 2025. u 20:45
HOĆE LI TRAMP IZVRŠITI INVAZIJU NA VENECUELU: Kako je to povezano sa ratom u Ukrajini?
VAŠINGTON tvrdi da su venecuelanski lideri, uključujući predsednika Nikolasa Madura, uključeni u njene aktivnosti.
03. 12. 2025. u 20:33
NEMA DOVOLJNO NAFTE: Prestonica i zapad države BEZ STRUJE - milioni u mraku! Kolaps elektro-mreže u Kubi
MNOGI stanovnici ove države svakodnevno se suočavaju sa nestankom struje koji traje 20 sati ili duže.
03. 12. 2025. u 20:26
STIGLA PRESUDA ZBOG VELEIZDAJE: Bivši premijer Ukrajine Nikolaj Azarov osuđen u odsustvu na 15 godina
BIVŠI premijer Ukrajine Nikolaj Azarov osuđen je u odsustvu na 15 godina zatvora, uključujući konfiskaciju imovine, zbog veleizdaje, saopštila je Služba bezbednosti Ukrajine.
03. 12. 2025. u 20:21
caja
15.08.2021. 12:24
Sta ima da se prati? Bili nagomilali pare od narkotika i sad sa tim parama kreci da pljackaju na drugo mesto.
vladimir
15.08.2021. 13:00
Ostavila je Amerika u Avganistanu najjači otrobv, OS uranijum. Čitave generacije boriće se sa ovim radioaktivnim materijalom narednih 4,5 milijardi godina . Osiromašeni uranijum se u telu raspada u svoje ćerke i svaka je strašnija od prethodne. Gledao sam priču jednog Avganistanca koji kaže: " Moja porodica je obolela, žena i deca,i roditelji. I ako smo nepismeni znamo šta je to". Naučnici su otkrili da kod 22 generacije miševa postoji mutirani DNK i degenerativni procesi se prenose sa generacije na generaciju. Nestaju kad ovi nemaju decu ili umru. U Avganistanu SAD su koristili sve vrste municije sa OS-u. Od pešadijske,municije od 32 mm, do krstarećih raketa i"Tomahavka"sa 380 kg OS uranijuma, kao buster bunker bombe od 1-1,5 tona. Na žalost atmosferu su zagadili radioaktivnim zračenjem, otrovom uranijum oksidom, kao i česticama alfa radioaktivnim zračenjem. Jedan nanogram OS uranijuma emituje svaki dan 10 alfa čestica. O tome svet ćuti ali atmosfera je zagađena kao da je eksplodiralo 40 000 atomskih bombi na Hirošimu. Posle bombardovanja Iraka, radioaktivna prašina stgla u London posle osam dana sa zračenjem od 1000 puta većim od dozvoljenog, ali se to krilo od naroda. Ja sam dobio potresne slike deformisanih beba koje zbog boga ne bih objavili. Slična je sudbina svih naroda bombardovanih sa ovim zabranjenim oružje kao, Irak, Libiju, Srbiju, Libanon Portorikansko ostrvo Viekas, Maršalska ostrva....To je učinak Američkih kauboja. Citiraću izjavu američkog generala u vezi Iraka. "Vilijam Lonei - ... raznećemo njihove SAM-ove (rakete zemlja-vazduh). Oni znaju da posedujemo njihovu zemlju. Mi posedujemo njihov vazdušni prostor...Mi diktiramo način na koji oni žive i razgovaraju.I to je ono što je sjajno u Americi. To je dobra stvar, posebno kad nam treba puno nafte". Mislim da se shvatila suština ovih zločinaca. Libiju su vratili u kameno doba. A mi tek će mo da vidimo za koju godinu.
zoran
15.08.2021. 13:24
Kao sto su Englezi kontrolisali Indiju, a i danas je tako. Postavi pulene zavedi nered i odrzavaj kaos, a za ostalo je nebitno, jer se nesmije dozvoliti nikakvo jedinstvo. Sve ostalo je kolateralna steta. Tko neslusa postoji Hasg. Pisi prijave sudi unedogled itd. Zastitnici medjunarodnog prava koji ni sami nepostuju, jer ga ponovno pisu kako im odgovara. Made in USA
Miki Zg
15.08.2021. 13:46
Ovi isti 22 god. rade radnje zločinačke ,talibani-oslobodioci svoga teritorija ,.Nauk ,ne zločincima predavati teritorij ,državu ,što je tvoje nije od agresora .Vrlo poučno za Srbiju i zločinačko oteto KiM-ju ! Vrlo brzo otići će od okupirane srpske teritorije !
Opa Bato
15.08.2021. 13:49
Ovo je tipičan primer američkog uticaja i zastite koji U.S administracija sprovodi "demokratskim reformama"...i sta sada?GLA im vise nije interesantna?dve decenije tlacili tj obučavali nomadski narod kako da zivi po zapadnim standardima i oni naravno dokle god ima interesa moze,cim gazda popusti pritisak onda se pokaze pravo lice nacije?!...zivi bili pa videli da ovako sledeće godine zapale iz pristine,kuku majko sta bi bilo...