AMERIČKI AMBASADOR HITNO POZVAN NA RAZGOVOR: Rusi otkrili šta je razlog, iz poslanstva SAD demantuju
10. 09. 2021. u 18:05
AMERIČKI ambasador u Moskvi Džon Salivan pozvan je na razgovor u Ministarstvo spoljnih poslova Rusije. Diplomatski izvor Sputnjika navodi da je razlog - mešanje Amerike u ruske izbore. Američka ambasada je saopštila da su na dnevnom redu bili bilateralni odnosi dve zemlje.
Povezane vesti
Tramp tvrdi da je u kontaktu s Putinom: Situacija oko Ukrajine će se rešiti
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je rekao da je bio u kontaktu sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, ali nije otkrio datum njihovog poslednjeg kontakta. On je rekao da SAD nastavljaju sa naporima da postignu rešenje sukoba u Ukrajini.
26. 04. 2026. u 18:40
Putin se sastaje sa Đipingom odmah nakon Trampa: Si će sa Vladimirom podeliti rezultate sastanka sa predsednikom SAD?
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin trebalo bi da poseti Kinu krajem maja i razgovara sa predsednikom te zemlje Si Đinpingom, u okviru diplomatskih konsultacija koje slede nakon niza međunarodnih sastanaka na visokom nivou, prenosi informativni portal "Nippon TV", pozivajući se na izvore.
14. 04. 2026. u 18:21
"NEĆU DA POZOVEM TRAMPA! AKO BELA KUĆA HOĆE DA SE JAVI - DOSTUPNI SMO" Mađar poslao ozbiljnu poruku Vašingtonu, ali i Moskvi
U SKORO dvoipočasovnom obraćanju od danas, pobednik na jučerašnjim izborima u Mađarskoj, Peter Mađar je dobio pitanje o svojim kontaktima sa SAD, s obzirom na jasnu podršku američke administracije njegovom rivalu Viktoru Orbanu uoči izbora.
13. 04. 2026. u 18:25
MOSKVA NUDI VAŠINGTONU USLUGU ZA USLUGU "Politiko" tvrdi - Putin nudi obustavu deljenja podataka sa Iranom, pod ovim uslovom
MOSKVA je predložila Vašingtonu „uslugu za uslugu“ - sporazum prema kojem bi Rusija prestala da deli obaveštajne informacije sa Iranom, koje uključuju precizne koordinate američkih vojnih objekata na Bliskom istoku, ako SAD prestanu da dostavljaju Ukrajini obaveštajne podatke o ruskim položajima, prenosi Politiko.
20. 03. 2026. u 19:12
"ONIH KOJI ŽELE DA NABAVE RUSKU NAFTU JE MNOGO" Kakva je potražnja za ruskom naftom posle odluke SAD?
VELIKI je broj država koje žele da počnu s nabavkom nafte iz Rusije posle ublažavanja američkih sankcija, rekao je za ruske medije portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
14. 03. 2026. u 08:12
Najnovije iz rubrike
NEMCI MASOVNO NAPUŠTAJU VLADAJUĆU PARTIJU: Merc oterao članstvo, bukti mržnja
GENERALNI sekretar nemačke vladajuće partije CDU, Karsten Lineman, interno je upozorio na mogući talas istupanja iz stranke, prenosi nemački „Bild“, pozivajući se na izvore iz partijskog vrha. Prema toj proceni, ukoliko se sadašnji trend nastavi, CDU bi do kraja mandata mogla da ostane bez čak 50.000 članova.
08. 05. 2026. u 19:31
PUTIN KIPTI OD BESA: Napad Kijeva na Rostovsku oblast teroristički akt
Predsednik Rusije Vladimir Putin nazvao je napad Kijeva na Rostovsku oblast još jednim aktom terorističkog karaktera, navodeći da je udar bio usmeren na regionalni centar za organizaciju vazdušnog saobraćaja.
08. 05. 2026. u 19:31
FICO OPLEO PO EVROPI: Evo šta je poručio iz Moskve
U EVROPSKIM zemljama se iskrivljuje istorija i ne pokazuje se poštovanje prema događajima iz Drugog svetskog rata, izjavio je premijer Slovačke Robert Fico novinarima nakon dolaska u Moskvu.
08. 05. 2026. u 19:21
PUTINOV POMOĆNIK OTKRIO: Predsednici ove dve sile dolaze na Paradu
PREDSEDNICI Kazahstana i Uzbekistana, Kasim-Jomart Tokajev i Šavkat Mirziojev, prisustvovaće proslavi Dana pobede 9. maja u Moskvi, saopštio je danas pomoćnik ruskog predsednika Vladimira Putina, Juri Ušakov.
08. 05. 2026. u 19:05
SVET ZANEMEO ZBOG KINEZA: Napravili veštačku reku od 3,000 km - promenila vodenu mapu zemlje, koštala 80 milijardi dolara
PREMA podacima brazilskog Ministarstva regionalnog razvoja, koje je projekat posetilo u okviru tehničke misije, ovo je najveći poduhvat u oblasti bezbednosti vode na svetu.
08. 05. 2026. u 19:03
Komentari (0)