PRETI NESTAŠICA TOALET PAPIRA: Australijski trgovinski lanac ograničio kupovinu u pokušaj da spreči paničnu kupovinu
VELIKI australijski lanac supermarketa Coles uveo je „fer“ kupovnu kvotu po kupcu kako bi se izborio sa talasom panične kupovine usred porasta slučajeva Covid-19 i problema u lancu snabdevanja.
Foto Shutterstock
Prodavac je najavio „nacionalna ograničenja kupovine“ jednog pakovanja toalet papira i dva pakovanja lekova protiv bolova kao što su paracetamol, ibuprofen i aspirin po kupcu.
Promena je napravljena da bi se „održala dostupnost i bila fer za sve“, napisao je Coles na Tviteru u utorak. Kompanija je apelovala na kupce da „nastave da se ophode prema našem timu sa ljubaznošću i poštovanjem i kupuju samo ono što vam je potrebno“.
Vest je stigla nakon što su Australijanci počeli da čiste police u više supermarketa i apoteka usred porasta slučajeva Covid-19 u velikim gradovima Sidneju i Melburnu.
Profesor Majkl Kid, zamenik glavnog medicinskog službenika Australije, savetovao je u nedelju ljudima da stvore zalihe lekova protiv bolova, jer će mnogi verovatno biti pozitivni na virus u „narednim danima“.
-Važno je da budete spremni jer nećete moći da odete u svoj supermarket ili apoteku ako vam je dijagnostikovan Covid-19, rekao je Kid.
Talasi panične kupovine prvi put su pogodili različite zemlje u proleće 2020. godine, kada je pandemija počela. Australijski mediji su izvestili da su kupci imali problema da pronađu proizvode poput mesa i brašna pre Božića. Trenutna situacija je pogoršana nedostatkom osoblja u prodavcima kao što su Coles i Woolworths i prekidima u lancu snabdevanja.
Izvršni direktor i generalni direktor kompanije Woolworths Bred Banduči rekao je za ABC u ponedeljak da se do 40 odsto zaposlenih ne pojavljuje na poslu u distributivnim centrima lanca.
-Izostanak sa posla je direktna i indirektna posledica Omikrona, rekao je on, misleći na soj koronavirusa koji stoji iza porasta broja slučajeva.
BONUS VIDEO - VELIKI USPEH SRBIJE: U 2021. godini otvoreno je čak 18 fabrika, a započeta je izgradnja 6 novih
Preporučujemo
BESRAMNO, NOVINARI VREĐALI NOVAKA: Đoković pretrpeo uvrede, nisu znali da kamera snima!
11. 01. 2022. u 13:58
SRAMOTA ME JE KAKO SE ODNOSIMO PREMA NOVAKU: Đoković ponovo dobio podršku Nika Kirjosa!
11. 01. 2022. u 11:30
AJDE, BRE, NOVAČE: Đoković konačno na terenu, snimak Srbina na treningu!
11. 01. 2022. u 11:14
OVO NOVAKU NE MOGU DA OSPORE: Đoković je prvi nosilac na Australijan openu
11. 01. 2022. u 11:04
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)