POTPISANA DVA IZUZETNA UGOVORA: Nafta i gas temelji buduće saradnje Rusije i Kine

04. 02. 2022. u 17:56
RUSKA kompanija „Rosnjeft“ i kineska Nacionalna naftna korporacija (CNPC) potpisale su sporazum o isporukama 100 miliona tona nafte tokom deset godina za preradu u kineskoj naftnoj rafineriji.
Povezane vesti

KINEZI ZADOVOLJNI: Sijeva poseta Rusiji apsolutno uspešna
POSETA kineskog lidera Si Đinpinga Rusiji završena je apsolutno uspešno.
10. 05. 2025. u 18:49

ZAVRŠEN SASTANAK PUTINA I SIJA U ČETIRI OKA: Razgovori uz čaj trajali više od 7 sati
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je danas sa kineskim kolegom Si Đinpingom u četiri oka, uz čajanku.
08. 05. 2025. u 17:34

PREDSEDNIK KINE: Očekujem detaljan razgovor sa Putinom
LIDER Narodne Republike Kine Si Đinping izjavio je da tokom posete Moskvi očekuje da će sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom imati detaljan razgovor, prenosi Sinhua.
07. 05. 2025. u 21:45

SI ĐINPING SLETEO U MOSKVU: Kineski predsednik doputova na 80. godišnjicu kraja Drugog svetskog rata u Evropi (VIDEO)
KINESKI predsednik Si Đinping sleteo je danas na moskovski aerodrom Vnukovo u 18 časova po moskovskom vremenu, javlja ruska agencija Interfaks.
07. 05. 2025. u 17:33

SI ĐINPING: Duboko prijateljstvo Rusije i Kine skovano u krvi i stradanju u Drugom svetskom ratu
KINESKI predsednik Si Đinping izjavio je da je duboko prijateljstvo skovano u krvi i žrtvama datim u Drugom svetskom ratu protiv fašizma postalo neiscrpan izvor večnog prijateljstva između Kine i Rusije. Si je to naveo u autorskom tekstu koji je danas objavljen u listu "Ruska gazeta" uoči njegovog dolaska u Rusiju u državnu posetu povodom proslave 80. godišnjice pobede Sovjetskog Saveza u Velikom otadžbinskom ratu.
07. 05. 2025. u 12:51
Najnovije iz rubrike

uživoRAT U UKRAJINI: Putin otkrio detalje iz Specijalne vojne operacije
SPECIJALNA vojna operacija ruske vojske u Ukrajini ulazi u 1187. dan.
25. 05. 2025. u 08:30 >> 13:56

TO NIJE UMETNOST, TO JE PROVOKACIJA: Gruzijski nacistički reper oskrnavio rusku zastavu tokom nastupa
GRUZIJSKI muzičar Erkele Gecadze oskrnavio je rusku zastavu tokom nastupa u Tbilisiju.
25. 05. 2025. u 13:53

VOZAČKA ISTEKLA 1985. GODINE: Muškarac vozio u kontra smeru, sa 2 promila alkohola u krvi
SAOBRAĆAJNA policija u Puli zaustavila je 62-godišnjeg vozača koji je vozio u kontra smeru auto-putem A8, pod jakim dejstvom alkohola i sa vozačkom dozvolom isteklom pre 40 godina. Kako je saopštila policija, vozač je upravljao automobilom pod dejstvom alkohola, a izmereno mu je 1,91 promila alkohola u krvi, preneo je portal indeks.hr.
25. 05. 2025. u 13:39

PUTIN OTKRIO: Svakodnevno dobijam izveštaje o situaciji na frontu u Ukrajini
RUSKI predsednik Vladimir Putin rekao je novinaru VGTRK Pavlu Zarubinu da svakodnevno dobija izveštaje o situaciji u zoni specijalnih operacija u Ukrajini.
25. 05. 2025. u 13:07

(UZNEMIRUJUĆI VIDEO) Autobus pao sa mosta, mnogo poginulih i povređenih
NAJMANjE 11 ljudi je poginulo, a sedam je povređeno u subotu kada je autobus pao sa mosta na auto-putu La Linea, blizu grada Kalarka u kolumbijskom regionu Kindio, saopštila je danas lokalna policija.
25. 05. 2025. u 12:36
Komentari (0)