PRITISAK NA INDIJU: Otkriveno šta je Bajden poručio Modiju zbog Rusije
11. 04. 2022. u 20:54
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden je jasno stavio do znanja indijskom premijeru Narendru Modiju tokom današnjeg virtuelnog sastanka da Indiji nije u interesu da poveća uvoz energenata iz Rusije, rekla je sekretarka za štampu Bele kuće Džen Psaki.
Povezane vesti
INDIJA NE PRISTAJE NA UCENE: Zašto Modi nije zvao Trampa
TRGOVINSKI sporazum Indije sa Sjedinjenim Američkim Državama je odložen, jer indijski premijer Narendra Modi nije telefonirao predsedniku SAD Donaldu Trampu kako bi zaključili sporazum o kojem su pregovarali, rekao je danas američki ministar trgovine Hauard Lutnik.
09. 01. 2026. u 19:21
Najnovije iz rubrike
NASTAVLJA SE RUSKA OFANZIVA: Vojska zauzela Siminovku u Harkovskoj oblasti
RUSKO ministarstvo odbrane oglasilo se povodom najnovije situacije na frontu.
23. 01. 2026. u 16:12
RUSIJA LIDER U OSVAJANJU ARKTIKA Putin: Mi gradimo takve ledolomce kakvih u svetu nema
RUSIJA je već decenijama lider u istraživanju Arktika, ali sada za ovaj region raste interesovanje čak i zemalja koje ne pripadaju arktičkom pojasu, saopštio je ruski predsednik Vladimir Putin, istakavši da država gradi ledolomce kakvih u svetu nema.
23. 01. 2026. u 16:12
"IMAMO MNOGO RATNIH BRODOVA KOJI SE KREĆU KA IRANU" Tramp: Radije bih da se ništa ne desi, ali ih vrlo pomno pratimo...
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je da se američka „armada“ kreće ka Bliskom istoku i da SAD pažljivo prate Iran, dok aktivisti procenjuju da je broj žrtava u nasilnom suzbijanju protesta u Teheranu premašio pet hiljada, piše Gardijan.
23. 01. 2026. u 15:42
TIRK UPOZORIO IRAN: "Preispitajte svoju odluku, povucite se i okonla
VISOKI komesar Ujedinjenih nacija (UN) za ljudska prava Folker Tirk pozvao je danas na hitnom zasedanju Saveta UN za ljudska prava u Ženevi vlasti u Iranu da okončaju represije prema učesnicima antivladinih protesta.
23. 01. 2026. u 15:37
"UKRAJINSKA DELEGACIJA ZNA ŠTA TREBA DA RADI": Oglasio se Zelenski uoči trilateralnog susreta
UKRAJINSKI predsednik Vladimir Zelenski izjavio je danas da delegacija te zemlje zna šta treba da radi na trilateralnim pregovorima Ukrajine, Rusije i SAD, koji se održavaju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
23. 01. 2026. u 15:13
Raša
11.04.2022. 21:57
Više pretio nego obećavao.
Peteonije
11.04.2022. 23:36
@Raša - Ne zvao se ja Petronije ako ovaj zna da pokaže na mapi gde je Indija a gde Ukrajina
Aca
11.04.2022. 22:08
Nije indija evropska unija pa da seku granu na kojoj stoje
vladimir
11.04.2022. 23:39
Pošto moram "birati" rečnik ali mi odgovorite da li je NEKADA Amerika imala u poslednjih sto godina neku humanitarnu misiju, podsticala zemlje u razvoju, širila "blagostanje" i prosperitet nerazvijenih država .... NE, samo ucene i potčinavanje, uzurpaciju legitimnih vlada, ubijanje lidera istih uz OGROMNE civilne žrtve, pljačkanje lokalnih resursa /energenata/, uništavanje istorijskih monumenata, bez bilo kakvog medjunarodnog prava, bez bilo kakve emocije! Pa da li je to normalna nacija? Ako jeste, onda je i NACISTIČKA Nemačka bila normalna!?
Boban
12.04.2022. 07:15
@vladimir - Од 1945. па на овамо амери си имали пуно "хуманитарних" мисија, нпр: " милосрдни анђео", "пустињска олуја" и да не набрајам друге мисије, где су у мисијама директно "испоручивали" домаћинима " челик и болести".
Aca
12.04.2022. 16:28
@vladimir - Pa oni su mala deca za ove danasnje
Boris
12.04.2022. 02:22
Sto bi nas trebalo biti briga za povecanu potrosnju pelena (pampersa) za odrasle. U Americi tj.SAD
Velja
12.04.2022. 07:36
Mnogo pretnji, malo šargarepe, ja u Indiju poverenja nikad nisam imao.