ZAPAD HOĆE PONOVO DA USPOSTAVI KOLONIJALNI POREDAK: Upozorenje Sergeja Šojgua, u toku udar na suverene zemlje
16. 08. 2022. u 22:16
RUSKI ministar odbrane Sergej Šojgu rekao je danas da Zapad želi da stvori kolonijalni poredak u Africi, kroz podršku separatizmu i terorizmu, kao i vojnim pritiskom na suverene zemlje.
Povezane vesti
MEDVEDEV OPLEO PO ZAPADU: Za razliku od njih – Rusija nikoga nije držala u kolonijalnom zatočeništvu
AFRIČKE zemlje pokazuju brz razvoj i generalno gledaju na Rusiju sa velikim simpatijama, budući da, za razliku od zapadnih zemalja, Moskva nikada nikoga nije držala „u kolonijalnom zatočeništvu“, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti i predsednik „Jedinstvene Rusije“ Dmitrij Medvedev u razgovoru sa aktivistima „Mlade garde“ ove stranke.
17. 11. 2025. u 20:22
ŠOJGU OTKRIO CILJ ZAPADA: Hoće da podele Rusiju na desetine malih državnih entiteta
KOLEKTIVNI Zapad ima za cilj da podeli Rusiju na desetine malih državnih entiteta, kako bi ih zatim pokorio i eksploatisao, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu.
27. 10. 2025. u 23:17
Najnovije iz rubrike
TRAMP: Stvari idu veoma dobro sa rešavanjem sukoba u Ukrajini
AMERIČKI predsednik Donald Tramp rekao je novinarima u Beloj kući da je napredak u rešavanju ukrajinskog sukoba dobar.
02. 02. 2026. u 23:34
TRAMPOV MEGA PROJEKAT: Amerika planira rezervu retkih zemnih metala vrednu 12 milijardi $
ADMINISTRACIJA predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa planira ulaganje od gotovo 12 milijardi dolara u stvaranje strateške rezerve retkih zemnih metala, kako bi se smanjila zavisnost od Kine i njenog monopola u proizvodnji ovih metala, saopštio je danas Stejt department.
02. 02. 2026. u 22:45
UBIJEN PUTINOV ČOVEK: Izboden nožem kad je izašao sa posla - ubio ga učenik (16) (FOTO)
DO NAPADA je došlo u trenutku kada je Beljajev napuštao zgradu agencije.
02. 02. 2026. u 22:40
MINISTARSTVO SPOLJNIH POSLOVA RUSIJE: Amerikancima su dati predlozi za potpuni oporavak odnosa između Moskve i Vašingtona
RUSIJA je podnela predloge Sjedinjenim Američkim Državama za uklanjanje prepreka za potpuno poboljšanje odnosa između Moskve i Vašingtona, što bi otvorilo perspektive za saradnju, saopštilo je danas rusko ministarstvo spoljnih poslova.
02. 02. 2026. u 22:39
ČOVIĆ: Potrebno je revidirati neke stvari u Dejtonskom sporazumu
PREDSEDNIK HDZ BiH Dragan Čović je rekao je da je "apsolutno" vreme da se krene sa razgovorima o promeni Ustava BiH.
02. 02. 2026. u 22:24
Komentari (0)