FRANCUSKA premijerka Elizabet Born pozvala je preduzeća da uvedu novo zanimanje "ambasadora za umerenost", da bi se izbegle restrikcije koje bi najpre mogle da pogode firme. Ovi "ambasadori" bi trebalo da planiraju i kontrolišu uštedu energije.
ČLAN političkog biroa Hamasa Izat al-Rišek izjavio je danas da je ta militantna grupa iznenađena i odlukom Sjedinjenih Američkih Država da ne nastave pregovore o prekidu vatre, i izjavama američkih zvaničnika koji krive Hamas za prekid pregovora.
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan želi da ubrza organizaciju mogućeg susreta predsednika Rusije Vladimira Putina i Vladimira Zelenskog u Istanbulu, izjavio je šef turske diplomatije Hakan Fidan.
TAKMIČENjE za (učešće u izradi sistema) Zlatnu kupolu se intenzivira, a velike američke odbrambene firme se spremaju da dobiju deo sistema protivraketne odbrane vrednog više milijardi dolara.
Komentari (0)