UZ UČEŠĆE RUSIJE: Angela Merkel dala novu izjavu za nemačke medije
30. 09. 2022. u 12:38
BIVŠA nemačka kancelarka Angela Merkel smatra da je u budućnosti potrebno nastaviti rad na zajedničkoj evropskoj bezbednosnoj arhitekturi, a to se mora uraditi uz učešće Rusije, prenosi nemački novinski portal "N-tv".
To se zove "sindrom bivših", kada napuste funkciju naprasno dožive proviđenje. Ovo se neće destiti Šolcu, tj. hoće ali tek kada ide u penziju.
Poruka Merkekelove je vrlo jasna I ohrabrujuća .Evropa da se okrene sopstvenoj bezbijednosti, bez učešca alive amerike( namjerno malo slovo).Amerika je svojom politikom prema Ukrajini, koju je uvukla u rat sa Rusijom, pokazala koliko joj je stalo do bebijednosti Evrope!Evropo, poslušajte Orbana,Merkelovu I druge realne političare, jer će Vam već sjutra biti kasno!
Za vreme Angeline vladavine od 16 godina, napravila je svetsku ekonomsku silu, koja je postala trn u oku Amerike, koja je sve ulozila da zabije klin izmedju Rusije i Nemacke, najpre su upregli Ukrajinu, koju su gurnuli i guraju u propast, i od kad su ameri postali ukrajinskim nacistima mentori, Ukrajina izgubi 20% teritorije, i to nije sve, otcepice se jos najmanje 30%. Ameri su jos uz to upregli sve pro-nacisticke zemlje evrope da pucaju protiv rusije, bilo verbalno kao onaj balticki i poljski sljam, bilo uvodjenjem sankcija. VRATI SE ANGELA, SADASNJA BI VLADA PALA ZA 10 DANA.
Sa velikim nestrpljenjem ocekuje se kommentar Zeljka Komsica - kommentatora svih komentara.
Ne moze biti greska kada narod odlucuje. Zasto ruski narod u ukrajini nije smeo govoriti svojim jezikom i negovati svoju kulturu ? Znaci, pritisak na ruski narod se radio svesno godinama da bi se Rusi isprovocirali. I uspeli su u tome, a sada zadovoljno trljaju bradu i broje milijarde dolara krvljom natppljene od slovenskih naroda. Boze kazni ih.
Jedina osoba čije reči vrede! Ova razularena banda koja je došla na vlast je totalno nesposobna i to svakim danom pokazuje! Zato neće ni trajati!
Mudro zbori, ali Nemačka je učešćem u bombardovanju Srbije prekršila i međunarodno pravo i sopstveni ustav. Nije važno šta se kaže, već KO kaže. Nemci da ćute o međunarodnom pravu, zločinima, genocidu...
Mudra,pametna gospođa i dobar političar mada nam se nisu uvek svirali njeni stavovi i odluke,ali ona vidi odavno šta se dešava.Amerikanci i uopšte anglosaksonci koriste Nato za svoje ekonomske ciljeve u svetu.Ovim ratom u Ukrajini ostvaruju više ciljeva uništavaju i Ukrainski i Ruski narod i što je njima bitnije slabe ekonomski EU i Njene motore (Nemačku,Francusku ,Italiju itd.)Suviše Evropa zavisi bezbednosnog od njih.
I ona je bila slepi poslusnik tih američkih Satanista a sad pametuje takvim istima kao što je i ona bila,dobro jutro Merkelova,Ukrajinu braniš a za Kosovo si bila glavni podstrekac da se nelegalno otme od Srbije,zar vas sve redom nije sramota od svojih nemoralnih postupaka,sad kad ste i vi došli na red da ekonomski budete unisteni za račun Amerika,sad je rupa na nebu,hahaha...
Kasno vi je došlo iz *upeta u ludu glavu.
Pa,kad su nas već bombardovali,ne razumem zašto ne tražimo odštetu.Zaista,šta je za 19 zemalja,primera radi 100 mlrd.€.Ništa,sića,a Srbiji bi itekako dobro došle. Pitanje je ko to da pokrene.Možda dve-tri velike svetske sile,Kina ,Indija... Ozbiljne Nemačke novine su na ovu temu pisale pre dve godine.Autor teksta je pomenuo i pravo Srbije na ratnu reparaciju(2.SR),pri čemu se u člankz pita,....ja vas Srbe ne razumem,radi se i 300 mlrd.€.
Povezane vesti
PUTIN EVROPI: Možemo da vam obustavimo gas odmah, a ne za mesec dana
RUSKI predsednik Vladimir Putin izjavio je juče da bi ta zemlja mogla da obustavi isporuke gasa evropskom tržištu odmah, a ne za mesec dana, odnosno 25. aprila kada stupa na snagu uredba Evropske unije kojom se zabranjuje uvoz ruskog gasa.
05. 03. 2026. u 08:02
AKO NEĆE EVROPA, IMA KO HOĆE: Ruski gas uskoro kreće na tržišta prijateljskih država
RUSKI gas će uskoro preći sa evropskih tržišta na tržišta Rusiji prijateljskih država, izjavio je potpredsednik ruske vlade Aleksandar Novak.
06. 03. 2026. u 22:08
OGLASIO SE PUTIN: "Ubistvo Hamneija cinično kršenje svih normi ljudskog morala i međunarodnog prava"
RUSKI predsednik Vladimir Putin izrazio je danas duboko saučešće iranskom predsedniku Masudu Pezeškijanu povodom ubistva vrhovnog vođe Alija Hamneija i njegove porodice, saopštio je Kremlj.
01. 03. 2026. u 11:59
BRUTALNA PORUKA IZ SAMOG SRCA EVROPE: EU doživela nezapamćeni poraz - sada je kasno za sve
ZAPADNE zemlje su oslabljene sukobom u Ukrajini, a lideri EU prave grešku izbegavajući dijalog sa Rusijom, prenosi nemački list Berliner Cajtung.
26. 02. 2026. u 00:14
ZAŠTO SU UKRAJINCI BESNI NA TRAMPA Zapadni mediji: Kako je Putin prodao američkom predsedniku lažnu pobedu u Ukrajini
RUSKI predsednik Vladimir Putin je uložio značajne napore da ubedi svet u neizbežan poraz Ukrajine, uprkos tome što je to netačno.
24. 02. 2026. u 16:11
Najnovije iz rubrike
PROLEĆE I OLUJNA KOŠAVA, Evo dokle će da traje: Vremenska prognoza za utorak, 10. mart
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
10. 03. 2026. u 00:00
NAPADI NA IRAN SU BILI PREVENTIVNI Tramp: Modžtaba Hamnei neprihvatljiv izbor za vođu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp ponovio je danas u Majamiju stav svoje administracije da su napadi na Iran bili "preventivni".
09. 03. 2026. u 23:45
uživoTRAMP USKORO SVIRA KRAJ, IRAN OBEĆAVA NASTAVAK: Tomahavk pogodio školu i pobio decu, snimak dokaz; SAD imaju novu metu (FOTO/VIDEO)
DESETI je dan rata na Bliskom istoku.
09. 03. 2026. u 07:29 >> 23:22
AUSTRALIJA ŠALJE UAE POMOĆ: Izviđački avion i rakete radi zaštite Australijanaca i civila
AUSTRALIJA je saopštila danas da će Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) isporučiti izviđački avion i rakete kako bi pomogla u odbrani Australijanaca i drugih civila u toj zemlji.
09. 03. 2026. u 23:22
RIM NIJE DEO SUKOBA Italijanska premijerka Đorđa Meloni - Pravila međunarodnog prava su objektivno prekršena
NA novinarska pitanja da li osuđuje vojnu intervenciju protiv Irana italijanska premijerka Đorđa Meloni je rekla da „objektivno nema elemente da zauzme stav“. „Niti osuđujem niti se slažem, nemam elemenata da bih zauzela stav“.
09. 03. 2026. u 23:11
Komentari (11)