BAJDEN ZABRINUT ZBOG KINE: Briga Amerike zbog vojne baze Ream
12. 11. 2022. u 15:53
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden rekao je danas premijeru Kambodže Hunu Senu da je zabrinut zbog kineskih aktivnosti u vojnoj bazi Ream, naglašavajući važnost pune transparentnosti, saopštila je Bela kuća.
Povezane vesti
HITNO SE OGLASILA BELA KUĆA: Objavljeni detalji američko-kineskog sporazuma o trgovini
KINESKA vlada ukinuće restrikcije na izvoz kritičnih minerala, obustaviće izvoz hemikalija u Severnu Ameriku potrebnih za prozvodnju fentanila i nastaviće protok poluprovodnika za automobile, objavila je Bela kuća, navodeći detalje sporazuma koji su postigli kineski i američki pregovarači u četvrtak u Južnoj Koreji, prenosi danas Politiko.
02. 11. 2025. u 14:10
Najnovije iz rubrike
DVOSTRUKO UBISTVO U NIKŠIĆU: Tela muškarca i žene nađena u stanu
TELA dve osobe, žene i muškarca, pronađena su u stanu u Ulici Peka Pavlovića u centru Nikšića, preneo je RTNK.
09. 12. 2025. u 07:54
DA LI SE JALTA 21. VEKA ODIGRALA U MOSKVI? Amerika, Rusija i Kina kroje novi poredak, EU ispala iz igre
DRUGI decembar 2025. godine u Moskvi će možda ući u anale svetske diplomatije kao prelomni trenutak u formiranju novog međunarodnog poretka.
09. 12. 2025. u 07:00
AMERIKA SPREMA NOVI UDAR NA KINU: FCC zabranjuje kineskim telekomunikacionim kompanijama da se povežu na američke mreže
AMERIČKA Federalna komisija za komunikacije (FCC) saopštila je danas da bi mogla da zabrani velikim kineskim telekomunikacionim kompanijama da se povežu na američke mreže.
09. 12. 2025. u 01:00
IZDATO UPOZORENJE Stiže nevreme opasno po život: Oluja Bram se približava Velikoj Britaniji i Irskoj
BRITANSKA Meteorološka služba izdala je danas upozorenje na jake vetrove, obilne kiše i poplave za delove Velike Britanije i Irske koje donosi oluja Bram, koja će sutra pogoditi to područje a nevreme koje se očekuje ocenjeno je kao "opasno po život".
08. 12. 2025. u 23:45
SPORAZUM MAKRONA I PLENKOVIĆA: Hrvatima poboljšani rafali F4 i haubice Cezar
HRVATSKA i Francuska potpisale su danas u Parizu ugovor o nabavci 18 samohodnih haubica Cezar i pismo namere o poboljšanju sposobnosti borbenih aviona Rafal.
08. 12. 2025. u 23:33
alex
12.11.2022. 19:35
ameri,usa,poseduje bezbroj vojno ratnih baza,a brine se o kineskoj vojnoj bazi koja ne znaci skoro nista kao skoro stvorena kineska baza u kosmosu,sto us ne moze ni da sa nja a kamoli da ostvari,jer su njima uvek rusi pomagali da dodju u rusku bazu u kosmosu. usa pokusava i dalje da blefira uz pomoc svojih vazala i ratno udarnim nato.bez tih vanjs kih snaga odavno nebi bilo tih nezamislivo stvorenih agresivnih ratnih desavanja.amen
Bajden
12.11.2022. 21:20
Uskoro nećete morati da brinete, jer je stiglo vreme da vam se naplate sva zla koje ste sejal
vladimir
13.11.2022. 17:43
Bajdenu nisi dostojan ni Sija ni Putina i hteo, ne hteo, postaješ TREĆI igrač sveta sa tendencijom STRMOGLAVOG pada!