HAOTIČNI INVENTAR PENTAGONA: Ne znaju gde je američko oružje dato Kabulu, čak 60% sa osetljivom tehnologijom je nestalo
19. 11. 2022. u 19:55
NOVI izveštaj je otkrio da veliki deo inventara oružja isporučenog u Avganistan Pentagon nikada nije pravilno katalogizovao, što znači da američka vojska nema pojma koliko oružja je nenamerno isporučila Talibanima kada je napustila zemlju prošle godine.
Povezane vesti
SPRATOVI POTPUNO IZOLOVANI, HITNA EVAKUACIJA U PENTAGONU: Evo šta je izazvalo haos u komandi američke vojska
VIŠE spratova u Pentagonu je blokirano, a pojedini delovi zgrade se evakuišu zbog „incidenta sa opasnim materijama“, navela su tri izvora upoznata sa situacijom, kao i lokalna vatrogasna služba.
11. 06. 2026. u 17:55
Tramp se osvetio Nemačkoj: Masovno povlačenje američkih trupa – 5.000 vojnika ide kući!
SJEDINjENE Američke Države će povući 5.000 vojnika iz Nemačke, objavio je danas Pentagon.
02. 05. 2026. u 01:06
Zašto Amerika pregovara? Zalihe oružja na ivici posle sukoba sa Iranom
OD početka sukoba krajem februara Sjedinjene Američke Države su u kratkom roku potrošile ogromne količine ključne municije, uključujući više od hiljadu krstarećih raketa "tomahavk" i oko 1.100 dalekometnih stelt raketa JASSM-ER, koje su prvobitno bile namenjene za potencijalni sukob sa Kinom.
25. 04. 2026. u 19:33
EVROPA SE SPREMA NA RAT BEZ AMERIKE: Nema više američkih aviona, dronova, brodova...
SAD će oštro smanjiti vojne resurse koji bi mogli biti poslati Evropi u slučaju rata izveštava Blumberg, pozivajući se na izvore.
13. 06. 2026. u 18:11
„POKEMON GO JE MAPIRAO SVET ZA AMERIČKU VOJSKU“: Šta tvrdi uzbunjivač iz Gugla
SNIMCI sa nivoa tla širom sveta koje su milioni korisnika Pokemon Goa prikupljali tokom godina verovatno su dostavljeni američkoj vojsci, proširujući njeno satelitsko mapiranje za potencijalnu upotrebu u ratovanju, rekao je uzbunjivač iz Gugla Zak Vorhis za RT.
11. 06. 2026. u 22:33
Najnovije iz rubrike
NEBO SE ZAPALILO! Američki udar na Iran: Krvavi rat na Bliskom istoku tek počinje! (VIDEO)
SJEDINjENE Američke Države izvršile su u dodatne napade na Iran, gađajući različite lokacije, uključujući vojnu infrastrukturu za nadzor, saopštila je američka Centralna komanda (CENTCOM).
28. 06. 2026. u 01:36 >> 01:38
UDAR NA NEBU I ZEMLJI! Rasulo u ukrajinskoj avijaciji: Čime je ruska zaseda zbrisala lovce MiG-29 (VIDEO)
SNIMCI koje su objavili ruski državni mediji prikazuju kako je bespilotna letelica za jednokratnu upotrebu Geran-4 pogodila lovac srednje težine MiG-29 ukrajinskog ratnog vazduhoplovstva dok se avion spremao za poletanje sa aerodroma Voznesensk na jugu Ukrajine, uništivši ga.
27. 06. 2026. u 22:45 >> 01:37
HAKERSKI NAPAD NA PODATKE KUPACA VOZNIH KARATA: Da li je bilo pristupa akreditivima ili plaćanjima?
GLAVNA železnička italijanska kompanija „Trenitalija“ je obavestila neke kupce putem mejla da je „otkrila incident u vezi sa sajber bezbednošću izazvan od strane neidentifikovanih spoljnih strana“ koji je rezultirao „neovlašćenim pristupom nekim ličnim podacima u vezi sa putnim kartama“.
28. 06. 2026. u 00:11
BEN GVIR RUŠI VLADU IZRAELA: Nema sporazuma sa Libanom, tražim glasanje vlade
IZRAELSKI ministar za nacionalnu bezbednost Itamar Ben Gvir ocenio je danas da je sporazum između Izraela i Libana, postignut uz posredovanje Sjedinjenih Američkih Država, "velika greška" i zatražio od premijera Benjamina Netanjahua da ga uputi vladi na glasanje.
27. 06. 2026. u 23:45
NOVA SVEMIRSKA AVANTURA: Planiraju istraživanje Venere nakon nekoliko decenija pauze
MISIJA ka jednoj od najsurovijih planeta Sunčevog sistema ponovo se vraća u fokus svetske nauke - Rusija planira da oživi istraživanje Venere, decenijama nakon prvih sovjetskih misija ka tom cilju.
27. 06. 2026. u 23:22
Cane
19.11.2022. 20:17
Ne znaju koja oprema je ostala ali matematiku znaju. Kako god, platice ukraina, na njima se ionako cupaju iz tih minusa. Oni im dodju kao crna rupa za to sto se proda na ilegalnom trzistu i ide u crne fondove za finansiranje obojenih revolucija, proleca i ostalog terorizma.
Velja
20.11.2022. 06:20
E jeste, ne znaju. Ajd mi da se pravimo kao ludi pa da verujemo.
Walter Pravicek
20.11.2022. 10:18
Dakle O KOLIČINAMA I VREDNOSTIMA U DOLARIMA SE NE ZNA.Ali Ameri pobegoše sa svojim(tamo nađenim i oženjenima) ženama,decom,a oprema:TKO JE ŠIŠA!I to tako u svakom ratu koga izgubiše.DOSLOVNO-SVE RATOVE KOJE ZAPOČNU IZGUBIŠE.ZATO NEČE U UKRAJINU,JER TO BI BIO KRAH NATO,TE BRUKA AMERIKE DO NEBA!!!Tamo nije bilo samo oružje sa visokom tehnologijom,bile su čitave bolnice,skladišta puna hrane,materiala,odeče,cipela,i takvih kučnih potrebština.I JELI TKO ODGOVARAO?Predsednik Amerike,neki general,vođa bolnice,skladišta?NITKO.Ne kukajte,jer vama se smije čitav Svet!