RAT U UKRAJINI DONOSI OGROMAN PROFIT: Nemački "Rajnmetal" radi u tri smene, očekuju dvocifreni rast
NEMAČKI odbrambeni koncern Rajnmetal ima velike koristi od sukoba u Ukrajini i očekuje dvocifreni rast prometa u narednim godinama, piše "Velt".

Foto: Profimedia/Ilustracija
Prema pisanju nemačkog medija, Rajnmetal je u 2022. godini dobio 18% više narudžbi nego godinu dana ranije. Sada koncern značajno povećava proizvodnju.
Prema pisanju lista, hiljade ljudi rade u tri smene "da bi snabdevali Ukrajinu oružjem" u fabrici u saksonskom mestu Unterlus.
Reč je o popravci i pripremi za borbu oklopnih vozila Marder, tenkova Leopard 2, samohodnih artiljerijskih nosača Pancerhaubice 2000 i proizvodnji municije.
Kompanija će uskoro pokrenuti potpuno novu proizvodnu liniju, napominje "Velt".
Rajnmetal planira da poveća kapacitete na nivo iz osamdesetih godina prošlog veka i da u budućnosti ostvari proizvodnju do 600 hiljada municije godišnje, za šta se očekuje zapošljavanje stotina novih radnika.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE ISPALjIVANjE "MOSKIT" KRSTAREĆE RAKETE - Vežbe ruske Pacifičke flote u Japanskom moru

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

UMRO VELIKI GLUMAC Petrovci: "Albanci me zvali 'srpski špijun', a kad treba - 'patriota'! Znam šta sam - nikad me niko nije kupio"
GLUMAC i profesor glume Enver Petrovci preminuo je danas u 72. godini, a jednu od poslednjih uloga odigrao je između ostalog u filmu "Ruski konzul", seriji "Klan", "Južnom vetru", "Senkama nad Balkanom", "Boljem životu"...
22. 09. 2025. u 16:07
Komentari (4)