MANEVRI RUSKI I SIRIJSKIH TRUPA: U Siriji 5. jula počinju zajedničke vojne vežbe
04. 07. 2023. u 23:23
ZAJEDNIČKE rusko-sirijske vojne vežbe počeće u Siriji 5. jula i trajaće šest dana, saopštio je zamenik načelnika Ruskog centra za pomirenje u Siriji, kontraadmiral Oleg Gurinov.
Povezane vesti
NATO HUŠKA DŽIHADISTE? Nakon Kurda, DŽolani se sprema da protera ruske trupe iz severne Sirije: Na koju bazu je bacio oko?
NOVA vlast u Damasku sprema se za sledeći veliki potez na severu zemlje. Posle potiskivanja kurdskih snaga, masakra nad njima i vraćanja kontrole nad oblastima koje su godinama držale prokurdske Sirijske demokratske snage (SDF), na red dolazi i rusko vojno prisustvo.
25. 01. 2026. u 16:11
Najnovije iz rubrike
SEOBA DEKA I BAKA: Južnu Italiju sa koferima u rukama napušta i najstarija generacija
ODLIV mozgova sa juga na sever Italije nije vest, ali emigracija ima „dvostruko lice“ : za mladim svetom sve češće idu roditelji, čak bake i deke sa preko 75. godina. U ovoj godini počelo je sabiranje i alarmiranje imigracije koja prazni jug Italije, a traje decenijama.
21. 02. 2026. u 23:22
UŽAS U KAFANI: Propali kroz pod - goste za 4 stola progutala "rupa" koja se iznenada otvorila (VIDEO)
VLASNICI kafane uhapšeni.
21. 02. 2026. u 23:15
"PALIKUĆA" PONOVO BESNI Boris DŽonson: Šaljite odmah trupe u Ukrajinu!
BIVŠI britanski premijer Boris Džonson pozvao je Veliku Britaniju i njene saveznike da odmah pošalju mirovne trupe u Ukrajinu, kako bi "okrenuli prekidač" u svesti ruskog predsednika Vladimira Putina.
21. 02. 2026. u 23:00
ZELENSKI TVRDI Koliko su km2 oslobodili Ukrajinci: "Mi rat ne gubimo, pitanje je hoćemo li pobediti"
ZELENSKI je naveo da Ukrajina napreduje duž južne linije fronta, ali nije precizirao o kom se tačno sektoru radi, niti je izneo vremenski okvir protivofanzive.
21. 02. 2026. u 22:56
ZABRANA UVOZA GASA IZ RUSIJE, ITALIJANSKA STRATEGIJA ZA NEZAVISNOST: I iz SAD, i sa istoka i juga, da bi se napravile zalihe
ZATVORITI ruski gasovod nije lako kao okretanje dugmeta na šporetu, jer se obustava isporuke dešava u fazama, ali sa prestankom uvoza ruskog tečnog prirodnog gasa postavlja se pitanje koji će drugi gas EU koristiti za grejanje zgrada i za elektoenergetsku industriju, a da se ne plaća najveća cena ikada.
21. 02. 2026. u 22:45
Komentari (0)