LAVROV SA IRANSKIM KOLEGOM: Telefonsko pretresanje regionalnih problema
22. 12. 2023. u 16:27
ŠEFOVI diplomatija Rusije i Irana, Sergej Lavrov i Hosein Amir-Abdolahjan, telefonom su razmotrili ključna regionalna pitanja. Oni su razgovarali i o primeni sporazuma koje su predsednici dve zemlje sklopili 7. decembra, u kome se posebna pažnja posvećuje bilateralnim odnosima.
Povezane vesti
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
Najnovije iz rubrike
ISTORIJA NEPRIJATELJSTVA IRANA I SAD: Četiri ključna događaja iz 20. veka - od CIA puča do obaranja putničkog aviona iz Teherana
NAJNOVIJI rat u Iranu samo su poslednji u nizu dugog i komplikovanog sukoba koji se vodi na Bliskom Istoku. A jednu od glavnih uloga u njemu igraju i, udaljene, Sjedinjene Američke Države.
13. 03. 2026. u 09:08
uživoRAT NA BLISKOM ISTOKU: Saudijci oborili najmanje 28 dronova tokom noći, napadi nastavljeni jutros (VIDEO)
RAT na Bliskom istoku ušao u 14. dan. U svom prvom obraćanju novi vrhovni vođa Irana pozvao na krvoproliće i zapretio osvetom. Tramp ponovo najavio skori kraj rata, ali je dodao da SAD "moraju da završe posao". Oštećena zgrada u Dubaiju nakon presretanja projektila. Sirene u NATO bazi Indžirlik kod Adane. Izrael pogodio stotine meta u Iranu, prijavljene eksplozije u Teheranu. Avion američkog vazduhoplovstva se srušio iznad Iraka.
13. 03. 2026. u 07:14 >> 09:07
JAVILI SE ODGOVORNI: Poznato ko je srušio američki vojni avion u Iraku
KROVNA grupa oružanih frakcija koje podržava Iran, Islamski otpor u Iraku, saopštila je da je ona odgovorna za obaranje američkog vojnog aviona za dopunu goriva u zapadnom Iraku.
13. 03. 2026. u 08:44
"GLEDAJTE ŠTA ĆE DANAS DA SE DESI TOM POREMEĆENOM OLOŠU!" Jezive reči Trampa - Sada ja ubijam njih, kakva čast
AMERIČKI predsednik Donald Tramp objavio je noćas poruku na svojoj društvenoj mreži Trut (Truth Social).
13. 03. 2026. u 08:14
NOVE PRETNJE NETANJAHUA: "Osećaju snagu naših udaraca, a osetiće i još više"
IRAN više nije ista zemlja nakon gotovo dve sedmice zajedničkih američko-izraelskih napada, izjavio je sinoć izraelski premijer Benjamin Netanjahu, dodajući da skoto svakog dana od početka rata razgovara sa američkim predsednikom Donaldom Trampom.
13. 03. 2026. u 07:40
Komentari (0)