BLINKEN USKORO NA BLISKOM ISTOKU: "Glavni cilj putovanja postizanje sporazuma o prekidu vatre između Izraela i Hamasa"
19. 03. 2024. u 09:39
DRŽAVNI sekretar SAD Entoni Blinken danas je saopštio da je glavni cilj njegovih predstojećih putovanja na Bliski istok postizanje sporazuma o prekidu vatre između Izraela i Hamasa i obezbeđivanje oslobađanja talaca.
Povezane vesti

NOVA PRIZNAVANJA PALESTINE ŠIRE GRANICE IZRAELU: Šta zaista znače najave pojedinih zemalja da će podržati palestinsku državu
GENERALNA skupština Ujedinjenih nacija podržala je 12. septembra ubedljivom većinom buduću palestinsku državu, ali bez Hamasa, panislamističkog pokreta koji i dalje vlada Pojasom Gaze, odnosno onim što je od njega ostalo posle dve godine ratnih razaranja. Samo četiri dana kasnije, Nezavisna međunarodna istražna komisija UN o okupiranoj palestinskoj teritoriji saopštila je da je "Izrael počinio genocid nad Palestincima u Pojasu Gaze, uključujući i istočni Jerusalim".
22. 09. 2025. u 14:44

LJUDI BEŽE NA SVE STRANE, RAKETA POGAĐA BEZ GREŠKE: Zgrada sravnjena sa zemljom u deliću sekunde (FOTO/VIDEO)
IZRAELSKA vojska je gađala kulu Al-Muštaha u gradu Gaza ciljajući pripadnike Hamasa. Prethodno su stanari obavešteni da napuste višespratnicu.
05. 09. 2025. u 15:24

TIHA PROMENA U GAZI: Signal koji bi mogao sve da okrene
PALESTINSKI militantni pokret Hamas predao je posrednicima pozitivan odgovor na predlog o prekidu vatre u Gazi, koji je izrađen uz posredovanje Sjedinjenih Američkih Država, rekao je danas palestinski zvaničnik upoznat sa razgovorima.
04. 07. 2025. u 22:26

TRAMP OBJAVIO MAPU: Prekid vatre će odmah stupiti na snagu, blizu smo kraja 3000 godina stare katastrofe (FOTO)
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavio je na društvenoj mreži „Istina“ da je Izrael pristao na početnu liniju povlačenja iz Gaze, koja je predstavljena Hamasu.
05. 10. 2025. u 07:30

"SPREMNI SU ZA TRAJNI MIR" Tramp naredio prestanak bombardovanja i uputio pretnje Izraelu
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp je pozvao Izrael da "odmah" prestane sa bombardovanjem Gaze, nakon što je Hamas pristao da oslobodi sve izraelske taoce kao deo plana američkog predsednika za okončanje dvogodišnjeg rata u Gazi.
04. 10. 2025. u 09:33
Najnovije iz rubrike

ZELENSKI TRAŽI PREKID VATRE NA NEBU: Posle masovnih udara na Ukrajinu
NAKON brojnih eksplozija u Ukrajini, Vladimir Zelenski naglo je promenio svoj stav i zatražio prekid vatre na nebu.
05. 10. 2025. u 20:45

ČESTITAO I PUTIN: Kadirov slavi rođendan
ŠEF Čečenije Ramzan Kadirov napunio je 49 godina.
05. 10. 2025. u 20:45

NOVI FRANCUSKI PREMIJER PREDSTAVIO VLADU: Leskjur novi ministar finansija, a Le Mer ministar oružanih snaga
FRANCUSKI premijer Sebastijan Lekornju predstavio je u nedelju ključne članove svoje nove vlade, čime je okončana nekoliko nedelja duga neizvesnost nakon njegovog imenovanja prošlog meseca.
05. 10. 2025. u 20:42

ITALIJANI ZABRINUTI: Eksplozije oko voza i artiljerijska vatra iz kompozicije kojim su se vraćali iz Kijeva
RUSKI vazdušni napad na ukrajinsku oblast Lavova ugrozio je 110 italijanskih aktivista koji su se nalazili u vozu koji je krenuo iz Kijeva ka poljskoj granici, u povratku iz misije Evropskog pokreta za nenasilnu akciju (MEAN), prenosi danas ANSA.
05. 10. 2025. u 20:22

PITAO VEŠTAČKU INTELIGENCIJU KAKO DA ORGANIZUJE UBISTVO: Učenik uhapšen zbog bizarnog zahteva
UČENIK jedne škole u američkoj državi Floridi uhapšen je jer je tražio pomoć od ChatGPT-a u organizovanju ubistva prijatelja.
05. 10. 2025. u 20:13
Komentari (0)