KIJEV ZAHTEVA ZAŠTITU KAKVU IMA IZRAEL: Jermak - Tražimo bezbednosne sporazume poput onog koji Vašington ima sa telavivom
17. 04. 2024. u 22:00
KIJEV želi bezbednosne garancije od svojih zapadnih pristalica slične nivou zaštite koji SAD pružaju Izraelu, rekao je u sredu šef kabineta predsednika Vladimira Zelenskog Andrej Jermak.
Povezane vesti
DESET SUKOBA KOJE TREBA PRATITI U 2026. GODINI: Veliki ratovi, tinjajuća neprijateljstva i ubrzana nestabilnost, ova zemlja je uvek tu
PRETHODNA, 2025. je bila krvava godina. 2026. ne obećava mnogo bolje.
03. 01. 2026. u 10:18
KRAJ UNIPOLARNOG SVETA 2025. prelomila globalni poredak: Amerika napušta Evropu, rastu regionalni centri moći, šta donosi opasna 2026.
GODINA 2025. ušla je u istoriju kao trenutak u kojem se postojeći svetski poredak nepovratno raspao.
02. 01. 2026. u 19:30
TREĆI SVETSKI RAT MOŽDA VEĆ POČINJE Britanski urednik: Amerika se povlači, EU ostaje sama
DUGOGODIŠNjI urednik za svetska pitanja BBC-ja, Džon Simpson, u opsežnoj analizi upozorava da se globalna bezbednosna situacija dramatično pogoršava i da svet ulazi u period veće opasnosti nego u bilo kojem trenutku poslednjih decenija.
30. 12. 2025. u 22:10
MOSKVA UPOZORAVA NATO: Ne dirajte naš tanker u međunarodnim vodama, Tramp poslao specijalce u Veliku Britaniju
RUSIJA sa zabrinutošću prati nenormalnu situaciju oko ruskog naftnog tankera „Marinera“, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Ruske Federacije.
06. 01. 2026. u 17:17
(MAPA) ZAPAD JE MORAO DA PRIZNA KIJEVU NE IDE ISW: Rekordni teritorijalni dobici Rusije u 2025. godini u poređenju sa prethodne dve godine
RUSIJA je tokom 2025. godine ostvarila svoj najveći teritorijalni napredak u Ukrajini još od 2022, oslanjajući se na tehnološku prednost u domenu bespilotnih sistema i prilagođavanje ofanzivne taktike, uprkos paralelnim diplomatskim pokušajima da se front stabilizuje ili zamrzne.
06. 01. 2026. u 07:00
Najnovije iz rubrike
POČELA SEČA KADROVA U VENECUELI Delsi Rodrigez otpustila generala: Bio zadužen za Madurovu bezbednost
PRIVREMENA predsednica Venecuele Delsi Rodrigez smenila je komandanta venecuelanske predsedničke počasne garde, generala Havijera Markanoa Tabata nekoliko dana nakon što su američke snage uhvatile venecuelanskog lidera Nikolasa Madura u raciji u Karakasu i odvele ga u Njujork gde će mu biti suđeno po optužbama za umešanost u krijumčarenje droge i oružja, prenosi danas BBC.
07. 01. 2026. u 23:24
PATRIJARH KIRIL: Uputio čestitke za Božić predsedniku Vučiću i patrijarhu Porfiriju
NjEGOVA Svetost Kiril, Patrijarh Moskovski i sve Rusije, povodom Rođenja Hristovog i Nove godine uputio je čestitke premijeru Mađarske Viktoru Orbanu i predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
07. 01. 2026. u 23:07
NIJEDAN BRITANAC NIJE BIO NA BRODU Britanski ministar odbrane: Pomogli smo SAD prilikom zaplene tankera za naftu pod ruskom zastavom
BRITANSKO Ministarstvo odbrane saopštilo je danas da je pružilo vojnu pomoć američkim snagama koje su zaplenile tanker za naftu pod ruskom zastavom "Bela 1", preimenovanog u "Marinera", severozapadno od Britanije i Irske, navodeći da je operacija bila legalna jer je brod prekršio američke sankcije Iranu.
07. 01. 2026. u 22:45
OTMICA BRODA "MARINERA" JE PIRATERIJA 21. VEKA Slucki: SAD sve više deluju po principu "zakona sile", ignorišući "silu zakona"
ZAPLENA ruskog tankera "Marinera" predstavlja kršenje pomorskog prava i konvencija UN, izjavio je predsednik Odbora za spoljne poslove ruske Dume Leonid Slucki.
07. 01. 2026. u 21:52
AMERIČKI PIRATI BEZ TRUNKE SRAMA Bela kuća: Brod nije ruski, plovio je pod lažnom zastavom (VIDEO)
TANKER Mariner takođe ne pripada nijednoj određenoj zemlji i plovio je „pod lažnom zastavom“, saopštila je Bela kuća.
07. 01. 2026. u 21:45
Komentari (0)