UKRAJINI PET MILIJARDI EVRA: Švajcarski parlament izglasao pomoć
26. 04. 2024. u 09:22
ŠVAJCARSKI parlamentarni odbor izglasao je pomoć u iznosu od pet milijardi evra za Ukrajinu, u okviru šireg paketa koji treba da poboljša odbrambene sposobnosti Švajcarske.
Povezane vesti

RUSI I AMERIKANCI MESECIMA TAJNO PREGOVARAJU U ŠVAJCARSKOJ? Otkriveni detalji - Sve se zakuvalo oko Trampove pobede
UČESNICI iz Sjedinjenih Američkih Država i Rusije održali su poslednjih meseci, uključujući i prošlu nedelju, nezvanične razgovore u Švajcarskoj o ratu u Ukrajini, potvrdila su tri izvora upoznata sa tim susretima.
21. 02. 2025. u 15:18

RUSKI SUD REAGOVAO: Izdat nalog za hapšenje zapadnog novinara
ŠVAJCARAC Kurt Pelda optužen je za ilegalni prelazak granice zajedno sa ukrajinskim trupama.
18. 02. 2025. u 13:17

NEMA AMNESTIJE ŠVAJCARSKIM PLAĆENICIMA: Švajcarska odbila da oprosti učešće svojih građana u ratu u Ukrajini
PARLAMENT je zadržao zabranu služenja u inostranstvu nakon što je potvrđena prva smrt švajcarskog plaćenika.
15. 02. 2025. u 16:43

ŠVAJCARSKA SPREMNA ZA ORGANIZACIJU VEKA: Putin i Tramp na korak do sastanka
ŠVAJCARSKA je izrazila spremnost da organizuje sastanak predsednika Rusije Vladimira Putina i novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa kako bi razgovarali o sukobu u Ukrajini ako oni to zatraže, piše list „Temp“, pozivajući se na šefa informativne službe švajcarskog Ministarstva spoljnih poslova Nikolasa Bidoa.
12. 01. 2025. u 09:58
Najnovije iz rubrike

"OVO JE POLITIČKA PRESUDA": Marin Le Pen najavila borbu protiv odluke suda da joj zabrani da se kandiduje na predsedničkim izborima
POVODOM odluke suda da joj zabrani učešće na predsedničkim izborima, Marin Le Pen je istakla da je reč o političkoj odluci suda, da bi bila sprečena da se kandiduje kao favorit i da je time njena žalba učinjena beskorisnom.
31. 03. 2025. u 21:52

BUDUĆI RUSKI TENKOVI ĆE IMATI MOĆNE TOPOVE I LASERSKU ODBRANU: Sve svetske sile prave nove oklopnjake gledajući situaciju u Ukrajini (VIDEO)
U NEDAVNOM intervjuu za rusku RIA Novosti, Igor Meškov, nezavisni član odbora Uralvagonzavoda [UVZ], ključnog igrača u ruskoj industriji proizvodnje tenkova u okviru državne korporacije Rostec, izneo je viziju budućnosti oklopnog ratovanja.
31. 03. 2025. u 21:30

RUSKI NOVINARI "TROFEJ" ZA KIJEV: Ratni reporteri o ukrajinskim oružanim snagama koje ih "love" po prvim linijama fronta (FOTO)
NE verujem u institucije UN. Veliki broj naših novinara je poginuo, a da su međunarodne organizacije uglavnom zatvarale oči pred ovom činjenicom. Nemam iluzija. Ne mislim da će se situacija na bilo koji način popraviti. Oni koji su protiv istine, nastaviće da nas love.
31. 03. 2025. u 21:20

UKRAJINSKI POLITIČAR PODRŽAO PUTINOV PREDLOG: To će spasiti Ukrajinu
PREDLOG ruskog predsednika Vladimira Putina da se u Ukrajini uvede privremena međunarodna uprava pod okriljem UN spasiće ukrajinski narod, smatra lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk.
31. 03. 2025. u 20:45

TLO SE TRESE, A BOMBE PADAJU: Paklena situacija u Mjanmaru - Ni posle razornog zemljotresa, ne zaustavlja se građanski rat
VLADA nacionalnog jedinstva Mjanmara (NUG), koja je u egzilu, saopštila je da će njeno oružano krilo, Narodne snage odbrane (PDF), obustaviti vojne operacije u područjima pogođenim razornim zemljotresom na dve nedelje, osim kada je reč o odbrambenim akcijama protiv vojne hunte protiv koje se bore otkako je ona 2021. godine preuzela vlast.
31. 03. 2025. u 20:30
Komentari (0)