PREDSEDNIK SLOVAČKE: Atentat predstavlja pretnju svemu što je krasilo našu državu
15. 05. 2024. u 20:21
POKUŠAJ atentata na premijera predstavlja pretnju svemu što je do sada krasilo slovačku demokratiju, izjavio je novoizabrani predsednik Slovačke Peter Pelegrini komentarišući napad na Fica.
Povezane vesti
SLOVAČKA VIŠE NEĆE VOJNO POMAGATI UKRAJINI Slovački zvaničnici: Moramo da zaštitimo nacionalne interese u teškim vremenima
PREDSEDNIK Slovačke Peter Pelegrini, premijer zemlje Robert Fico i predsednik parlamenta Rihard Raši, najavili su da Slovačka neće više vojno pomagati Ukrajini.
13. 01. 2026. u 09:51
Najnovije iz rubrike
uživoRAT NA BLISKOM ISTOKU: Spasen jedan američki pilot, IRCG zarobio drugog; Oboren F-15, sumnja se i da je F-35 pogođen (FOTO/VIDEO)
RAT na Bliskom istoku ušao je u 36. dan.
03. 04. 2026. u 07:15 >> 20:30
BALKAN NA IVICI BLISKOISTOČNOG RATA: Iran zapretio Bugarskoj, američki državljani u Albaniji u strahu od napada!
SUKOB na Bliskom istoku nezaustavljivo se rasplamsava, a talasi napetosti već opasno zapljuskuju Balkan.
03. 04. 2026. u 20:23
KRIZA U IDF: Produžava rok služenja rezervista ove godine na devet nedelja
ZBOG rata protiv Irana i militantne proiranske grupe Hezbolah u Libanu, Izraelske odbrambene snage (IDF) promenile su vojni raspored, prema kojem je produženo vreme služenja vojnog roka rezervista ove godine na devet nedelja.
03. 04. 2026. u 19:52
NA 92 STRANE NE POMINJE SE REČ - UKRAJINA! Bela kuća traži rekordni vojni budžet od 1,5 biliona dolara - Žele da grade "Zlatnu kupolu"
Bela kuća zatražila je od Kongresa da odobri oko 1,5 biliona dolara za odbranu u okviru budžetskog zahteva za fiskalnu 2027. godinu, što predstavlja rekordni nivo vojne potrošnje. Predlog budžeta, međutim, ne uključuje odredbe za vojnu, finansijsku ili drugu podršku Ukrajini.
03. 04. 2026. u 19:46
ZBOG MOGUĆE ENERGETSKE KRIZE: Đorđa Meloni otputovala u zemlje Persijskog zaliva
ITALIJANSKA premijereka Đorđa Meloni ne gubi vreme, jer preti energetska kriza.
03. 04. 2026. u 19:43
Komentari (0)