POLjSKA neće slati svoju vojsku u Ukrajinu čak ni u misije sprovođenja vojne obuke, izjavio je danas zamenik poljskog premijera i ministar odbrane Poljske Vladislav Kosinjak Kamiš.
DRŽAVE BRIKS-a razvijaju integraciju i jačaju solidarnost kao alternativu ratovima i ravnodušnosti, izjavio je predsednik Brazila Luis Inasio Lula da Silva, ocenjujući da će samit u Rio de Žaneiru doprineti traženju rešenja globalnih kriza.
BUKUREŠT neće rasporediti trupe u Ukrajinu ni pod kojim okolnostima, rekao je premijer Ilie Bolojan, iako je naznačio da će zemlja „istočnog krila“ nastaviti postepeno da povećava svoj vojni budžet kako bi ispunila zahteve NATO-a i uskladila se sa širom agendom militarizacije EU.
Komentari (0)