SPASENO 49 ŽRTAVA OTMIČARA: Policija izvršila raciju na skloništa kriminalne bande Los Lobos u Ekvadoru
EKVADORSKA policija saopštila je danas da je 49 žrtava otmičara spaseno od kriminalne bande Los Lobos u rudarskom regionu u južnoj provinciji Azuaj.

Foto Tanjug/AP
-Oslobođeno je 49 građana koji su bili žrtve otmica u rudarskim oblastima, a dve osobe povezane sa ovim zločinom su uhapšene", saopštila je policija Ekvadora na platformi X (Tviter), preneo je Rojters.
U ranijem saopštenju oružanih snaga bilo je navedeno da je 46 ljudi spaseno i da je pronađeno još pet beživotnih tela, od kojih su četiri bila raskomadana.
Ekvador se bori sa rastućim nasiljem, što je predsednika Danijela Nobou nekoliko puta navelo da proglašava vanredno stanje tokom koga su vojne snage patrolirale ulicama i čuvale zatvore.
On je, takođe, označio 22 kriminalne grupe kao terorističke grupe.
Tanjug
BONUS VIDEO - RUSKA KRSTARICA U MEDITERANU: Tihookeanska flota izvodi vežbe

NAJZGODNIJA HRVATICA PRIZNALA DA JE SRPKINjA: Otkrila zbog čega govori hrvatskim jezikom i zašto je promenila prezime
PEVAČICA i spisateljica Nives Zeljković, poznatija kao Nives Celzijus, po mnogima jedna od najzgodnijih Hrvatica, otkrila je nedavno u jednom intervjuu za domaće medije da je zapravo Srpkinja.
14. 07. 2025. u 12:21

"ON ŽELI DA UZME SVE!" Putin obavestio Trampa da kreće u veliku ofanzivu, dao mu i rok
RUSKI predsednik Vladimir Putin obavestio je američkog predsednika Donalda Trampa da Moskva namerava da pojača vojne operacije na istoku Ukrajine u roku od narednih 60 dana, objavio je portal Aksios 14. jula, pozivajući se na neimenovane izvore upoznate sa telefonskim razgovorom dvojice lidera početkom meseca.
14. 07. 2025. u 10:04

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)