BELORUSIJA JAČA JUŽNI PRAVAC: Na granicu sa Ukrajinom prebačene dodatne PVO snage i avijacija
18. 08. 2024. u 20:09
BELORUSIJA je ojačala vazduhoplovnu grupu i PVO snage koje su uključene u dežurstvo na granici sa Ukrajinom, saopštio je komandant Ratnog vazduhoplovstva i PVO Oružanih snaga Belorusije Andrej Lukjanovič.
Povezane vesti
OREŠNIK RASPOREĐEN U BELORUSIJI: Rusija gradi infrastrukturu za strateško nuklearno odvraćanje (VIDEO)
RUSKE oružane snage su započele izgradnju strateških raketnih objekata na više lokacija u Belorusiji, koji su namenjeni za smeštaj balističkih raketa srednjeg dometa Orešnik sposobnih za nošenje nuklearnih oružja, koje trenutno počinju da se uvode u upotrebu na prvoj liniji fronta.
29. 12. 2025. u 19:33
AMERIČKI MEDIJI: S-400 se vraća Erdoganu kao bumerang – potrošo 2,5 milijarde na oružje koje nije koristio
AMERIČKI magazin Tajm (Time) objavio je oštru analizu turskog pokušaja da ponovo otvori pitanje ruskog sistema protivvazdušne odbrane S-400, uz poruku da je ova epizoda postala simbol loše procene, strateške nedoslednosti i skupe političke improvizacije.
25. 12. 2025. u 19:45
ISKANDER REAGUJE, OREŠNIK PRITISKA, JARS GARANTUJE: Kako izgleda hijerarhija ruskog raketnog odvraćanja
RAZMEŠTANjE i pominjanje novih raketnih sistema u regionu Istočne Evrope ima uvek za posledicu, bar jednu od njih, ponovno otvaranje pitanja o strukturi ruskog raketnog arsenala, a posebno, u zadnjih godinu dana, i gde se u toj hijerarhiji nalazi sistem „Orešnik“, o kome se sve češće piše u bezbednosnim analizama.
19. 12. 2025. u 06:45
DOKAZAN PROTIV AMERIČKIH I NATO RAKETA: S-400 najuspešniji u obaranju projektila koje ispaljuje ukrajinska vojska, a biće još bolji (VIDEO)
MODERNIZACIONI potencijal sistema protivvazdušne odbrane S-400 "trijumf" omogućava njegovo brzo prilagođavanje i neutralizaciju novih pretnji u zoni Specijalne vojne operacije.
08. 12. 2025. u 21:11
TRIJUMF (IZ) MOSKVE: Zašto svi žele ruske sisteme protivvazdušne odbrane S-400
OVE nedelje ruski predsednik Vladimir Putin će stići u državnu posetu Indiji. S obzirom na posebno privilegovano strateško partnerstvo između Moskve i Nju Delhija, spekuliše se da će se zemlje dogovoriti o novim isporukama i proverenog i perspektivnog naoružanja.
05. 12. 2025. u 12:11
Najnovije iz rubrike
uživoDAN NAKON VELIKE TRAGEDIJE U ŠVAJCARSKOJ: Srbinu izgorele obe šake
NAJMANjE 47 ljudi poginulo je u požaru 1. januara u švajcarskom skijalištu Kran-Montana. Do požara je došlo oko 1.30 sati tokom proslave Nove godine, a u požaru je povređeno više od 100 ljudi.
02. 01. 2026. u 14:53 >> 14:53
"LEČENJE POVREĐENIH BI MOGLO DA TRAJE MESECIMA" Direktor bolnice nakon požara u Švajcarskoj
LEČENjE povređenih u novogodišnjoj noći u Švajcarskoj moglo bi da potraje mesecima, izjavio je direktor bolnice u Sionu Erik Bonven.
02. 01. 2026. u 14:48
ON MENJA JERMAKA? Zelenski predložio novog šefa kabineta - "Zeleni kardinal" napustio funkciju nakon korupcijskog skandala
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski predložio je da dosadašnji šef Glavne obaveštajne uprave, Kirilo Budanov, bude na čelu njegovog Kabineta.
02. 01. 2026. u 14:29
GORELI NA TEMPERATURI OD 1.200 STEPENI: Otkriven uzrok požara u Švajcarskoj, fenomen "flešover" ubio najmanje 47 gostiju (VIDEO)
UZ NAJMANjE 47 mrtvih, u požaru na novogodišnjoj zabavi u baru Le Constellation još je 115 osoba teško povređeno, prenosi švajcarski "Noje cirher cajtung".
02. 01. 2026. u 13:18
RUSI AMERIKANCIMA PREDALI DOKAZE: "Cilj napada bila Putinova rezidencija" - vojni zapovednik dao deo ukrajinskog drona
VISOKI ruski vojni zapovednik predao je u četvrtak američkom vojnom atašeu predmet za koji se tvrdi da je deo ukrajinske bespilotne letelice i koji navodno sadrži podatke koji dokazuju da je ukrajinska vojska napala rezidenciju ruskog predsednika Vladimira Putina. Podsetimo, Moskva je u ponedeljak optužila Kijev za pokušaj napada na Putinovu rezidenciju u ruskoj Novgorodskoj oblasti sa 91 dronom dugog dometa. Ukrajina ovo negira.
02. 01. 2026. u 13:11
Komentari (0)