METEOROLOZI NAJAVLJUJU KATASTROFU ZA EVROPU: Stiže olujni ćelijski oblak koji upija kišu - ovde moguća čak tri metra snega
U ČETVRTAK se u Srbiji očekuje kratkotrajna stabilizacija vremena. Sutra će biti pretežno sunčano i toplo - maksimalna temperatura od 26 do 30 °C. Po svemu sudeći, to će biti poslednji letnji dan, a evropski meteorolozi najavljuju drastičnu promenu vremena i predviđaju moguću "katastrofu".
Foto: Shutterstock
U toku noći novo naoblačenje, a u zapadnoj polovini Srbije biće uslova i za lokalnu pojavu kiše ili pljuska sa grmljavinom. U košavskom području pojačanje jugoistočnog vetra.
Od petka nas očekuje osetno zahlađenje s kišom, pljuskovima i grmljavinom u svim krajevima. U Vojvodini i na istoku Srbije počeće da duva umeren i jak zapadni i severozapadni vetar.
Hladno vreme s kišom zadržaće se i za dane vikenda, ali i početkom naredne sedmice, a maksimalne temperature u većini mesta biće od 13 do 16 °C.
Promena vremena stigla je i u ostale delove Evrope. Meteorolozi u Nemačkoj najavljuju pad temperature za 20 stepeni. U nekim delovima zemlje mogle bi pasti rekordne količine kiše.
- Moglo bi doći do velikih poplava u jugoistočnoj Nemačkoj i komšiluku, u Austriji i Češkoj. Ukoliko bi se aktuelne kalkulacije ostvarile, „sve bi bilo pod vodom” u velikim delovima južne Bavarske - upozorio je meteorolog Ronald Porške u izjavi za portal Vetter.net.
Meteorolog Alban Burster takođe je zabrinut zbog proračuna koje su meteorolozi napravili u ponedeljak.
- Nadajmo se da se sadašnja predviđanja neće obistiniti. U suprotnom, više nećemo govoriti o dolini Ar, već o „jugoistočnoj milenijumskom potopu - rekao je on.
Drugi meteorolog predviđa mogućnost katastrofe, prenosi Jutarnji list.
– Nad severnom Italijom se stvara olujni ćelijski oblak, koji će se tokom vikenda kretati ka Balkanu i pridružiti se drugoj ćeliji iznad istočne Evrope. Bukvalno upija vodu i proizvodi ogromne količine kiše. Poplave se mogu očekivati u delovima istočne Austrije, Češke, Slovačke i Poljske, koje na lokalnom nivou mogu prerasti u katastrofu, rekao je meteorolog Aleksandar Kenig.
Meteorolog Jung je rekao da bi na Alpima moglo pasti dva do tri metra snega.
- Očekuje nas izuzetno burna promena vremena kakva se retko viđa. U Alpima bi do vikenda moglo pasti dva do tri metra svežeg snega. Delovi Evrope su u velikoj opasnosti od poplava, upozorio je nemački meteorolog Dominik Jung za Merkur.de.
Preporučujemo
VREO I PROMENLjIV VIKEND PRED NAMA: Vremenska prognoza za petak, 30. avgust
30. 08. 2024. u 01:00
SUNCE I KIŠA, PONEGDE OLUJA: Vremenska prognoza za četvrtak, 29. avgust
29. 08. 2024. u 01:00
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)