NAZVALI SINVARA "TERORISTOM" PA UPALI NA TV KANAL: Novi napadi demonstranata u Bagdadu
19. 10. 2024. u 14:51
GRUPA demonstranata koja podržava snage šiitske milicije upala je tokom noći u zgradu u kojoj se nalazi studio televizijskog kanala MBC Saudijske Arabije u Bagdadu, nakon što je u izveštaju ubijeni vođa Hamasa Jahja Sinvar nazvan "teroristom".
Povezane vesti
HAMAS SE SPREMA ZA IZBORE: Uskoro bira novog lidera nakon ubistva Jahje Sinvara
PALESTINSKI militantni pokret Hamas priprema se za izbore novog predsednika svog političkog biroa, kako bi popunio upražnjeno mesto nakon iznenadne smrti bivšeg predsednika Jahje Sinvara, koji je ubijen tokom sukoba u oktobru 2024. godine, piše saudijski list Ašark od izvora.
27. 12. 2025. u 17:35
Najnovije iz rubrike
VEŠTAČKA INTELIGENCIJA U SLUŽBI RATA NA BLISKOM ISTOKU: Evo šta se zaista dešava na terenu
Rat na Bliskom istoku od 28. februara 2026. godine naveo me je na razmišljanje o sveprisutnoj upotrebi veštačke inteligencije (VI) u sukobima, kao i o kapacitetima VI naoružanja koje razvijaju regionalne sile poput Izraela i Irana. Šta više, slobodno mogu reći da je aktuelni rat zapravo rat veštačkom inteligencijom, što uz rusko-ukrajinski i izraelsko-palestinski rat, pokazuje smer u kojem će se voditi budući ratovi.
04. 04. 2026. u 08:14
RAZORAN ZEMLJOTRES POGODIO IRAN: Osetio se čak i u Turskoj
Zemljotres magnitude 5.1 stepeni Rihtera zabeležen je u jutros na području Irana, kod granice sa Turskom.
04. 04. 2026. u 08:07
uživoRAT NA BLISKOM ISTOKU: Odjekuju eksplozije u Bejrutu, gori naftni kompleks, rakete presretnute iznad Dubaija
RAT na Bliskom istoku ušao je u 37. dan.
04. 04. 2026. u 07:34
PENTAGON TEŠKA SRCA PRIZNAO: Nećete verovati koliko je američkih vojnika ranjeno u operacijama protiv Irana
Ukupno 365 američkih vojnika povređeno je u američkim operacijama protiv Irana, pokazali su novi podaci Pentagona.
04. 04. 2026. u 07:10
PRETI RAT I NA BALTIKU: Ukrajinske bespilotne letelice deluju iz vazdušnog prostora Letonije, Estonije, Finske
RUKOVODSTVO Letonije postavilo je vazdušni koridor za prolaz ukrajinskim dronovima koji su sa Baltika napadali ruske naftne terminale u Lenjingradskoj oblasti.
04. 04. 2026. u 07:00
Komentari (0)