AMERIKU SU PLJAČKALI I PRIJATELJI I NEPRIJATELJI Tramp najavio potpisivanje nove uredbe: "Danas imamo veoma, veoma dobre vesti"
02. 04. 2025. u 22:26
AMERIČKI predsednik Donald Tramp tokom svog obraćanja iz Ružinog vrta u Beloj kući povodom "Dana oslobođenja", izjavio je da će uskoro potpisati "istorijsku izvršnu uredbu kojom se uspostavljaju recipročne tarife za zemlje širom sveta".
Povezane vesti

''MALO JE VEROVATNO'' OGLASIO SE TRAMP: Predsednik SAD govorio o onome što pogađa ceo svet
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp rekao je u petak da je malo verovatno još jedno odlaganje viših, takozvanih recipročnih carina koje planira da uvede velikom broju zemalja, čime je pojačao pritisak na te države da pregovaraju o trgovinskim sporazumima sa njegovom administracijom, preneo je Blumberg.
26. 04. 2025. u 07:56

"NEĆEMO PLAĆATI NJIHOVE NERAZUMNE CARINE" Kina žestoko napala Ameriku
POŠTANSKA služba Hongkonga saopštila je da će prestati da šalje robu u SAD kao odgovor na predstojeće povećanje carina na pošiljke.
16. 04. 2025. u 11:10

KINESKI BDP PORASTAO ZA 5,4 ODSTO U PRVOM KVARTALU Peking: "SAD se upuštaju u trgovinsko maltretiranje"
KINESKA ekonomija porasla je za 5,4 odsto na godišnjem nivou u prvom kvartalu ove godine, što predstavlja i rast od 1,2 odsto u odnosu na prethodni kvartal, saopštio je danas Nacionalni biro za statistiku (NBS) te zemlje.
16. 04. 2025. u 10:39

EVO KAKO ĆE KINA ODGOVORITI NA TRAMPOVE CARINE: Oglasilo se Ministarstvo spoljnih poslova
KINA želi da pojača trgovinu sa prijateljskim zemljama i postane još privlačnija za strane investicije, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova te zemlje.
15. 04. 2025. u 11:01

TRAMP UJEDINIO PEKING I BRISEL? Kina spremna da radi sa EU na odbrani međunarodnih trgovinskih pravila
KINA je spremna da radi sa međunarodnom zajednicom, uključujući i sa Evropskom unijom, na odbrani međunarodnih trgovinskih pravila, pravičnosti i pravde, izjavio je danas portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Lin Đian.
14. 04. 2025. u 17:47
Najnovije iz rubrike

ZA KIMA JE TO "SVETA MISIJA": Severna Koreja potvrdila da je poslala vojsku u Rusiju
SEVERNA Koreja zvanično je potvrdila da je poslala trupe u Rusiju u skladu sa Sporazumom o sveobuhvatnom strateškom partnerstvu, saopštila je Centralna vojna komisija zemlje u listu "Rodong Sinmun".
28. 04. 2025. u 08:36

uživoRAT U UKRAJINI: Ruska vojska napreduje u Sumskoj oblasti
RAT u Ukrajini- 1.160. dan.
28. 04. 2025. u 08:05 >> 08:24

"ZELENSKI JE SPREMAN DA SE ODREKNE KRIMA" Tramp nakon susreta u Vatikanu - "Već tri godine govori da mu treba više oružja..." (VIDEO)
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski spreman je da se odrekne svojih pretenzija na Krim, rekao je američki lider Donald Tramp nakon sastanka sa Zelenskim u Vatikanu.
28. 04. 2025. u 08:07

KAO DA JE APRIL 1945! Austrijski generalštabni pukovnik: Uprkos sporom napretku na frontu, Moskva je uspešna u ratu iscrpljivanja
RUSI se osećaju kao da su u aprilu 1945: veruju da je pobeda nadohvat ruke. Iako su njihovi teritorijalni dobici u poslednje vreme bili skromni, bili su daleko uspešniji od Ukrajine u pogledu utroška resursa.
28. 04. 2025. u 07:11

GOZBA POD KIŠOM RUŽIČASTIH LATICA: Hanami u okolini Pariza, praznik cvetanja japanske trešnje, najposećeniji u Evropi (FOTO)
Vejavica ružičastih latica leprša u vazduhu, leluja nad glavama, mrsi se u kosi i ostavlja mirišljavi smet na prolećnoj travi.
28. 04. 2025. u 07:00
Komentari (0)