AMERIČKA KOMPANIJA: Radi na razvoju softvera za humanoidne robote koji će raditi kao dostavljači
AMERIČKA kompanija Amazon radi na razvoju softvera za humanoidne robote koji će moći da rade kao dostavljači i iz kombija donose pakete na kućnu adresu.

Foto: Shutterstock
Ovaj gigant gradi „humanoidni park“ u SAD u kojem će testirati robote, preneo je sajt za tehnološke vesti Informejšen.
Kako se navodi, ovakvi roboti bi mogli da obavljaju posao dostavljača, a Amazon razvija softver sa veštačkom inteligencijom koji bi pokretao robote, ali bi koristio hardver drugih kompanija.
Za sada se roboti testiraju u kancelariji Amazona u San Francisku, a kompanija se nada da će oni moći da vrše isporuke koristeći službene kombije Rivijan.
Čak iako bi kombi vozio čovek, robot bi teoretski mogao da ubrza vreme dostave tako što bi otišao na jednu adresu, dok bi drugi zaposleni pojedinac otišao na drugu.
Amazon ima preko 20.000 kombija Rivijan u SAD, a sa jednim od njih radi i na testiranju robota, navodi Rojters.
Nakon testiranja u humanoidnom parku, kompanija planira da robote pošalje na teren u stvarnom svetu gde će pokušati da dostavljaju pakete po kućama.
Naučnik univerziteta u Edinburgu, Subramanijan Ramamorti, istakao je da Amazon ima vrstan tim za robotiku, kao i da ne iznenađuje njihov fokus na to da robotima povere isporuku robe.
On je dodao da, ipak, ostaje izazov da li će se i kako roboti snaći kada se budu sreli sa stvarnim svetom, izvan strogo ograničenog i kontrolisanog okruženja kakvo je ono u humanoidnom parku.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo

KOJI SUPLEMENTI MOGU UTICATI DA IZGLEDATE STARIJE: Naučnici dali odgovor
06. 06. 2025. u 00:00

ASTRONOMI DALI ODGOVOR: Koje su šanse da neka zvezda izbaci Zemlju iz Sunčevog sistema?
05. 06. 2025. u 00:33

LEKARI TVRDE: Spavanje na boku može značajno ublažiti ova tri stanja
04. 06. 2025. u 23:00

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (0)