SUD POTVRDIO BLOKADU TRAMPOVE UREDBE: Ništa od ukidanja prava na državljanstvo po rođenju
25. 07. 2025. u 23:47
SAVEZNI sudija iz Masačusetsa Leo Sorokin, potvrdio je danas da ostaje na snazi nacionalna zabrana kojom je treći put blokirana izvršna uredba bivšeg predsednika Donalda Trampa o ograničavanju prava na državljanstvo po rođenju.
Povezane vesti
ŠEF POLICIJE MINEAPOLISA: Veruje se da je muškarac koga je ubio federalni agent bio američki državljanin
ŠEF policije Mineapolisa Brajan O'Hara rekao saopštio je na konferenciji za novinare da je muškarac koga je jutros ubio federalni agent bio 37-godišnji stanovnik Mineapolisa za koga policija "veruje" da je državljanin SAD, prenosi CNN.
24. 01. 2026. u 20:48
IZLIV TRAMPOVOG BESA PREKINULA - ŠTIPALJKA: Potkačio NATO, UN i sve koji mu protivreče, a onda se uštinuo (VIDEO)
KONFERENCIJA za medije američkog predsednika Donalda Trampa na kojoj je predstavio svoje uspehe u prvih godinu dana drugog mandata počela je sa sat vremena zakašnjenja.
20. 01. 2026. u 22:45
BIO BI TO NAJKRAĆI RAT Preokret koji menja posleratnu Evropu: Da li će EU uskoro moliti Putina da ih spase od Trampa?
EVROPA se nalazi pred istorijskim raskršćem kakvo nije doživela od završetka Drugog svetskog rata.
16. 01. 2026. u 21:11
BLISKI ISTOK SPREMAN DA DETONIRA Sve zbog Trampa: Iran stavio balističke rakete u pripravnost, Izraelska vojska pod uzbunom
SITUACIJA na Bliskom istoku ušla je u novu, opasniju fazu. Prema navodima više međunarodnih izvora, američkom osoblju u vojnoj vazduhoplovnoj bazi Al Udeid u Kataru naređeno je da napusti zemlju do danas popodne, dok Teheran istovremeno stavlja svoje balističke raketne snage u stanje povišene pripravnosti.
14. 01. 2026. u 18:11
AMERIČKA POLITIKA U AFRICI: Od skandaloznih stvari do planova za uspostavljanje vojnih baza (MAPA)
AMERIČKA politika u Africi 2025. godine može se sumirati u dve reči: „skandalozni trikovi“ i „pseudo-mir“.
07. 01. 2026. u 17:00
Najnovije iz rubrike
ODLUKA SA JAKOM SIMBOLIČKOM TEŽINOM: Sančezova vlada uklanja ETA sa liste terorističkih organizacija
VLADA Španije postigla je sporazum sa baskijskom separatističkom levičarskom strankom EH Bildu o uklanjanju ETA-e sa liste terorističkih organizacija Evropske unije.
31. 01. 2026. u 21:50
IMA RANJENIH U PUCNJAVI: Muškarac sa teškim povredama prevezen u bolnicu
A. O. star 50 godina uhapšen je u Mostaru nakon što je u naselju Centar II, u ulici Ante Starčevića iz vatrenog oružja ranio S. S. (46), potvrđeno je za portal "Avaza" iz MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona.
31. 01. 2026. u 21:47
GORE UKRAJINSKI AVIONI RADARI: Ruski dronovi terorišu duboku pozadinu fronta uništeni F-16 i Su-27 (VIDEO)
TOKOM 30. januara na internetu se pojavilo više video-snimaka koji dokumentuju niz koordinisanih udara ruskih bespilotnih letelica na ciljeve u dubini ukrajinske pozadine.
31. 01. 2026. u 21:33
IRAN I SAD RAZGOVARAJU O NUKLEARNOM PROGRAMU TEHERANA Laridžani: "Uprkos veštačkoj medijskoj hajci oko rata, okvir za pregovore napreduje"
Sekretar Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana Ali Laridžani izjavio je danas da razgovori sa Sjedinjenim Američkim Državama o nuklearnom programu Teherana dobijaju oblik uprkos povećanim pretnjama vojne konfrontacije.
31. 01. 2026. u 21:10
LAJČAK SE OGLASIO POSLE OSTAVKE: "Nikad nisam učestvovao u Epstajnovim događajima, nisam bio upoznat sa njegovim kriminalnim radnjama"
MIROSLAV Lajčak, bivši ministar spoljnih poslova Slovačke, rekao je da osuđuje zločine Džefrija Epstajna, ističući da nikada ne bi bilo komunikacije između njih da je bio svestan punog obima Epštajnovih kriminalnih aktivnosti.
31. 01. 2026. u 20:51
Komentari (0)