UBILA BLIZANCE I BACILA IH PACOVIMA: Majka čudovište konačno uhvaćena
STEFANI Kastiljo (36) uhapšena je u petak u Njujorku, pod optužbom za ubistvo svojih novorođenih sinova, zahvaljujući DNK analizi koja je rasvetlila zločin star gotovo četiri godine. Tela blizanaca pronađena su još 2020. godine u bronkskom naselju Klermont, a policija im je tada simbolično dala imena Zik i Zejn.

Foto: pixabay
Prema navodima "Njujork posta", novi forenzički dokazi nepobitno su potvrdili da je Kastiljo njihova majka. DNK tragovi, uključujući krv pronađenu na licu mesta, povezali su je s decom, a dodatno je razotkrivena putem genealoške baze podataka, kada se njena krv poklopila s rodbinskim uzorkom. Presudan trag došao je kada je bacila posudu za piće, koju su istražitelji prikupili i uporedili s prethodnim DNK uzorkom – poklapanje je bilo potpuno.
Kastiljo se sada suočava s optužbama za ubistvo prvog i drugog stepena, ubistvo s predumišljajem i ubistvo iz nehata.
Tela dece pronađena su 9. novembra 2020. godine u zabačenoj uličici prepunoj smeća i pacova. Jedan od dečaka ležao je delimično pokriven podlogom za dresuru kućnih ljubimaca, sa očiglednim povredama glave i pupčanom vrpcom obmotanom oko vrata. Drugo novorođenče pronađeno je šest metara dalje, u crnoj plastičnoj kesi, bez vidljivih spoljašnjih povreda. Oba dečaka bila su mlađa od jednog dana.
Policija je organizovala sahranu za blizance u septembru 2021. godine, kojoj je prisustvovalo 20 policajaca. Bebe su položene zajedno u beli kovčeg, ukrašen buketima belog cveća i plavom mašnom. Policajci su svake godine održavali komemoraciju, ne odustajući od potrage za ubicom.
„Naši detektivi nikada nisu prestali da se brinu za ovu decu“, rekao je pomoćnik šefa njujorške policije Majkl Baldasano. „Svakog septembra su im odavali počast. Slučaj je konačno zatvoren zahvaljujući izuzetnom radu našeg forenzičkog tima.“
(Alo)
Preporučujemo

BIVŠI PEVAČ UBIO ČOVEKA? Sonja Hranjec uhapšena zbog užasnog ubistva u Zagrebu
27. 07. 2025. u 22:22

ŽENA UBILA MUŠKARCA U ZAGREBU: Osumnjičena je pod jakim nadozorom policije
27. 07. 2025. u 15:42

UBICI IZ BUDVE ODREĐEN PRITVOR: Crnogorska policija uputila važan apel
27. 07. 2025. u 09:25

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

LjUTILA SE: Bora i Brega pijani napisali pesmu, posvetili je PEVAČICI - dugo nije pričala sa Goranom
U VREME stare Jugoslavije, tačnije osamdesetih godina prošlog veka, vladao je popriličan rivalitet između dve najpopularnije grupe - "Bijelog dugmeta" i "Riblje čorbe".
28. 09. 2025. u 08:33
Komentari (0)