PUTIN PROGOVORIO O NOBELOVOJ NAGRADI ZA MIR: Dotakao se i Trampa, imao samo jedno da kaže
 
                            10. 10. 2025. u 16:43
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da je Nobelov komitet više puta dodelio nagradu za mir onima koji nisu ništa učinili za mir.
Povezane vesti
 
                    
                    RUSIJA TRAŽI POJAŠNJENJE: Tramp najavio obnavljanje američkih nuklearnih proba
ODLUKA američkog predsednika Donalda Trampa da se obnove testiranja nuklearnog oružja izaziva ozbiljna pitanja i zahteva dodatna pojašnjenja, izjavio je danas stalni predstavnik Rusije pri međunarodnim organizacijama u Beču Mihail Uljanov.
30. 10. 2025. u 20:45
 
                    
                    VELIKO UPOZORENJE MOSKVE: SAD mogu otvoriti "nuklearnu Pandorinu kutiju"
ZVANIČNA najava predsednika SAD Donalda Trampa o obnavljanju nuklearnih testiranja može dovesti do haosa u oblasti strateške stabilnosti, izjavio je za RIA Novosti predsednik Komiteta Državne dume za međunarodna pitanja Leonid Slucki.
30. 10. 2025. u 17:37
 
                    
                    PRVO SADRŽAJ, PA SASTANAK: Nove informacije o kontaktima Putina i Trampa
ODLUKU o novom sastanku predsednika Rusije i SAD Vladimira Putina i Donalda Trampa biće doneta nakon što se finalizuje njegov sadržaj, najavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
29. 10. 2025. u 16:26
 
                    
                    "ALI ONI PITAJU: KADA ĆETE OKONČATI RAT?" Lavrov u velikom intervjuu o Ukrajini - Evropa pokušava da "uvrne ruku Vašingtonu"
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je sinoć da je nepravedno pitati kada će Rusija zaustaviti vojne operacije u Ukrajini.
27. 10. 2025. u 13:23
 
                    
                    "UVEK SAM IMAO ODLIČNE ODNOSE SA PUTINOM" Tramp otkrio uslov za sastanak sa ruskim liderom
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da će se sastati sa ruskim liderom Vladimirom Putinom samo ako bude postojalo jasno razumevanje da se može postići dogovor o regulisanju sukoba u Ukrajini.
25. 10. 2025. u 21:15
Najnovije iz rubrike
 
                    
                    UKRAJINA IZVELA MASOVNI NAPAD NA RUSIJU
UKRAJINA je tokom noći izvela napade na energetska postrojenja u Rusiji, a pogođene su oblasti Orjol, Vladimir i Jaroslav, ima mrtvih, prenoi Kyiv Independent.
31. 10. 2025. u 07:51
 
                    
                    NE MOŽEMO GUBITI NAŠE LJUDE ZBOG POLITIKE: Ukrajinski oficiri za povlačenje iz Pokrovska, Sirski i Zelenski protiv (MAPA)
U VOJNOJ zajednici se čuju pozivi da Generalštab ukrajinskih oružanih snaga povuče trupe iz Pokrovska u Donjeckoj oblasti, u koji je ruska vojska već ušla.
31. 10. 2025. u 07:00
 
                    
                    NEOČEKIVAN UDARAC ZA TRAMPA Izveštaj SAD: Izraelske jedinice počinile stotine mogućih kršenja ljudskih prava
TAJNI izveštaj američkog vladinog nadzornog tela pokazao je da su izraelske vojne jedinice u Pojasu Gaze počinile nekoliko stotina mogućih kršenja ljudskih prava, što je suprotno američkim zakonima koji zabranju pomoć stranim jedinicama optuženim za takva dela, navode danas dvojica američkih zvaničnika koji su detalje izveštaja preneli listu Vašington post (WP).
30. 10. 2025. u 23:33
 
                    
                    PRAVO LICE UKRAJINSKE VLASTI: Kuba brinula o deci Černobilja, a oni podržali embargo
ZAMENIK ruskog ambasadora u UN Dmitrij Poljanski kritikovao je odluku Kijeva da glasa protiv ukidanja embarga Kubi.
30. 10. 2025. u 23:22
 
                    
                    TRAMPOVE FANTAZIJE Ruski stručnjak: Tvrdnje o paritetu nuklearnog arsenala Kine u poređenju sa Rusijom i SAD – neutemeljene
TVRDNjE američkog predsednika Donalda Trampa da će Kina za pet godina dostići paritet u nuklearnom arsenalu sa Rusijom i SAD nisu garantovane, iako Kina zaista modernizuje svoje nuklearne snage, izjavio je vojni analitičar i glavni urednik časopisa „Nacionalna odbrana“, Igor Korotčenko.
30. 10. 2025. u 22:33
 
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
Komentari (0)